Bluesonline poleca

środa, 25 wrzesień 2013 08:10

Klub Zaraz Wracam Tu, Kraków. Wystawa: blues, blues, blues – spojrzenie spod sceny

Paweł Bik i Antoni Szczepanik zapraszają na wernisaż wystawy fotografii muzycznej. „blues, blues, blues  –  spojrzenie spod sceny” będzie można oglądać od 12 października 2013 roku w klubie Zaraz Wracam Tu w Krakowie. Będzie też koncert.

Drodzy  Miłośnicy Bluesa!

 Od lat chodzimy z uwieszonymi u szyi aparatami na koncerty, z nadzieją, że wyjdzie jakieś  poprawne zdjęcie.  Udajemy ważne osoby,  przebieramy się za atrakcyjne blondynki,  odzywamy się w zagranicznych językach, po to tylko, żeby  uzyskać to właśnie niepowtarzalne ujęcie.  I w końcu postanowiliśmy  pokazać efekty tych starań.  Specjalnie dla Was. Zapraszamy.

Paweł Bik i Antoni  Szczepanik

Wystawa fotografii  Pawła Bika i Antoniego Szczepanika 

blues, blues, blues  –  spojrzenie spod sceny

Wybrane przez autorów fotografie pochodzą z wielu koncertów bluesowych i pokrewnych muzycznie, w  których autorzy ze swoimi  aparatami  uczestniczyli w ciągu ostatnich kilku lat.   To głównie blues polski, choć kilka z prezentowanych fotografii  zrobionych zostało podczas koncertów zespołów zagranicznych goszczących w naszym kraju.

Miejsce wystawy:  Klub Zaraz Wracam Tu, Kraków, ul. Miodowa 51a

Autorzy:

Paweł Bik – wydawca, grafik komputerowy, mieszka i pracuje w Krakowie.  Związany z Krakowskim Klubem Fotograficznym. Jest autorem wielu zdjęć zamieszczanych w wydawnictwach o zasięgu ogólnopolskim,  materiałach promocyjnych i reklamowych.  Prowadzi stronę internetową poświęconą swojej pasji fotograficznej ( www.pociemku.pl). 

Antoni Szczepanik – lekarz chirurg-onkolog, pracuje w Collegium Medicum UJ i Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Współautor  dwóch wystaw fotograficznych o tematyce podróżniczej, opowiadających o wyprawie na Kilimandżaro i o Gruzji.  Publikuje artykuły i fotografie w portalu  bluesonline.pl.

Obydwaj autorzy pochodzą z Tarnowa i jako uczniowie ILO w tym mieście rozpoczęli swoją przygodę z fotografią.  Od 30 lat mieszkają w Krakowie  i  realizują wspólne projekty wydawnicze i fotograficzne.  Zarazili się bluesem już dawno i obecnie jest to stadium nieuleczalne.

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 12 października 2013 o godzinie  19.

Wystawę będzie można oglądać w godzinach otwarcia klubu do końca grudnia 2013.

W programie wernisażu:  Oficjalne otwarcie połączone z opowieścią o powstawaniu wystawy i pokazem slajdów,  koncert gości specjalnych  „ Gruff” – trio Tomasz Kruk, Bartosz Przytuła i Maciej Kudła,  spotkanie z autorami i muzykami.  Od godziny 22 planowane jest jam session z udziałem przybyłych muzyków, bohaterów wystawy.

Udział  zapowiedzieli:

Magda Piskorczyk, Ola Siemieniuk, Antoni Krupa, Bartosz Kazek, Piotr Kosieradzki, Bogusław Mietniowski, Michele Cuscito, Kuba Płużek, Rafał Kukiełko .  BB King jak dotąd milczy.

Lista bohaterów nie jest jeszcze zamknięta.

Wstęp na wernisaż jest wolny, ograniczony jedynie pojemnością klubu.  Organizatorzy zapraszają wszystkich chcących obejrzeć fotografie i posłuchać dobrej muzyki. 

Współorganizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN, które od ponad 14 lat pomaga osobom chorym na raka i ich bliskim w walce z chorobą. Prowadzi bezpłatne warsztaty dla chorych i grupy wsparcia oraz zapewnia pomoc psychologiczną. Utrzymuje się wyłącznie ze środków przekazywanych przez darczyńców i przyjaciół „jednorożca”. W trakcie wernisażu będzie je można wesprzeć poprzez zakup cegiełek, płyt i odbitek autorskich. Więcej informacji o działalności stowarzyszenia można znaleźć na stronie www.unicorn.org.pl.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry