Bluesonline poleca

niedziela, 07 listopad 2010 10:38

Polish Blues Challenge wygrali Kajetan Drozd, Przytuła i Kruk

Kajetan Drozd Acoustic Trio oraz Przytuła & Kruk (na zdjęciu Andrzeja Matysika, Twój Blues) wygrali wyjazd na International Blues Challenge 2011 do Memphis, U.S.A. HooDoo Band mieli pecha. I nie tylko oni.

5 listopada 2010 r. w T.B.King Blues Club&Restaurant we Włocławku odbył się finał Polish Blues Challenge 2010-Bluesowych Mistrzostw Polski 2010.

Kategoria ZESPÓŁ:

I miejsce + wyjazd na International Blues Challenge2011 do Memphis, U.S.A. + Dyplom + harmonijka ustna firmy SEIDEL zdobyło Kajetan Drozd Acoustic Trio w składzie: Kajetan Drozd  gitara, vocal, harmonijka, Piotr Rożankowski kontrabas, Paweł Rozkrut perkusja.
Wynik 777 punktów
II miejsce + Dyplom - Siódma w Nocy
Wynik: 768 punktów
III miejsce + Dyplom - HooDoo Band
Wynik: 737 punktów
IV miejsce + Dyplom - Puste Biuro
Wynik: 675 punktów
V miejsce + Dyplom - Boogie Chilli
Wynik: 665 punktów


Kategoria SOLO/DUET
I miejsce + wyjazd na International Blues Challenge2011 do Memphis, U.S.A. + Dyplom + harmonijka ustna firmy SEIDEL zdobył duet Przytuła & Kruk w składzie: Bartosz Przytuła - vocal, harmonijka, Tomasz Kruk - gitary akustyczna i dobro oraz instrumenty różne i back vocal
Wynik: 788 punktów
II miejsce + Dyplom - Witek Bielski
Wynik: 696 punktów
III miejsce + Dyplom - Martina Matwiejczuk i Witek Bielski
Wynik: 693 punktów
IV miejsce + Dyplom - Yellow Cab
Wynik: 622 punktów
Ocena maksymalna wynosiła 840 punktów.


Jury oceniało konkurs w składzie: Beata Kossowska, Magda Piskorczyk (przewodnicząca), Andrzej Matysik, Janusz Majewski, Jacek Wroński, Tomasz Bielski (jr), Tadeusz Wyrwicki, Tomasz Bielski (sr). Z ośmiu ocen odrzucone zostały najwyższa i najniższa, a więc wynik końcowy każdego wykonawcy dawała suma punktów przyznanych w sześciu pozostałych ocenach.


Zgodnie z regulaminem finału, wykonawcy którzy z przyczyn losowych nie mogli przyjechać na koncert finałowy, byli oceniani na podstawie wyniku uzyskanego w eliminacjach, pomniejszonego o 1 punkt w każdej kategorii ocen (w sumie o 14 punktów). Dotyczy to miejsca III w kategorii ZESPÓŁ i miejsc II i III w kategorii SOLO/DUET. Martina Matwiejczuk i Witek Bielski nie mogli przyjechać, bo studiują w Anglii, natomiast wielki pech spotkał jednego z faworytów konkursu, zespół HooDoo Band: z powodu odwołania rejsu samolotu, nie zdołał wrócić na czas z zagranicy wokalista, Tomasz Łoś Nitribitt Wszyscy, a więc zarówno jury, zagraniczni goście jak i publiczność zgodnie określili poziom wszystkich wykonawców i koncertu jako całości, jako niezwykle wysoki, podkreślając jednocześnie różnorodność prezentowanych stylów. Koncert, rozpoczęty o godz. 18-ej zakończył się o 2:00 następnego dnia.


Zwycięzcy wylatują do Memphis w dniu 31 stycznia 2011 i wracają 6 lutego 2011 r. Mieszkają w Super 8 Motel, West Illinois Street, Graceland, Memphis.


Najpierw dwukrotnie występują w półfinałach, odbywających się w słynnych klubach bluesowych przy Beale Street i są oceniani przez 3-osobowe jury. Z każdego klubu jeden wykonawca przechodzi do finału, który odbędzie się w pięknym Orpheum Theater.


Jest też szansa, że któryś (a może oba) zespoły wezmą udział w prestiżowym koncercie poza konkursem, czyli FedEx International Showcase.
Dalsze informacje wkrótce.

Tomasz Bielski

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry