Bluesonline poleca

Bluesonline poleca

niedziela, 18 październik 2015 23:02

Kawiarnia Fama. Wanda Johnson umie rozruszać każdego słuchacza (zdjęcia, wideo)

Wanda Johnson at kawiarnia Fama, Białystok, Poland Wanda Johnson at kawiarnia Fama, Białystok, Poland

Wanda Johnson debiutowała w Polsce na festiwalu Jesień z Bluesem w 2008 roku. Od tej pory regularnie koncertuje w naszym kraju. 18 października 2015 roku wróciła do Białegostoku.

Wanda Johnson dziś liczy sobie 52 lata, ale dla wokalistek w jej typie to tylko dodaje splendoru. I tak było na koncercie w kawiarni Fama, dobrze znanej bywalcom Jesieni z Bluesem i ostatnio organizowanych koncertów pod szyldem „Blues Fama”. Wanda starała się zmieniać co chwila nastrój koncertu. Czasem była zwyczajnie wesoła, by za chwilę wyśpiewywać z głębi duszy, dlaczego kocha bluesa.

Choć nie tylko blues królował na scenie kawiarni Fama. Wanda Johnson to przede wszystkim wokalistka uwielbiająca rhythm and bluesa. Daje większe możliwości różnicowania aranżacji, temp i rytmów, choć pewnie dla osób po raz pierwszy pojawiających się na takim koncercie, różnica nie byłaby zauważalna.

" type="application/x-shockwave-flash">" /> 

Johnson przywiozła ze sobą bardzo dobrych muzyków. Za stronę harmoniczną pospołu odpowiadają stylowy gitarzysta Tico Manley i grający rewelacyjne walkingi Joe Lewis. Johnson dobrze bawiła się przy popisach solowych perkusisty, ale czasem można było odnieść wrażenie, że to basista kontrolował całość muzyki płynącej ze sceny.

O klasie wokalistki najlepiej świadczy zaśpiewany tylko z towarzyszeniem gitary basowej utwór „Move On”. Zerwana struna w gitarze stała się mimowolnie katalizatorem najbardziej lirycznego i przejmującego momentu tego występu.

" type="application/x-shockwave-flash">" /> 

Mimo wyprzedanych biletów trzeba było czekać ponad godzinę, zanim publiczność gremialnie ruszyła się do tańca. Wanda Johnson odwzajemniła się najbardziej zaangażowanym tancerzom uściskami i wspólnymi pląsami. Jak na dobrą imprezę przystało. Wtedy muzyka schodzi na plan dalszy, a do domu wracamy pełni pozytywnych emocji.

Tu zobaczysz zdjęcia z koncertu: Wanda Johnson in Białystok 2015

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry