środa, 11 maj 2016 21:16

Hard Rock Pub Pamela. Sean Webster: Monkey Junk bardzo mi się podobał (zdjęcia)

Sean Webster by Radosław Sass Sean Webster by Radosław Sass

Sean Webster Band i Monkey Junk rozgrzewali Toruń w poniedziałkowy wieczór w Hard Rock Pub Pamela. - Muszę przyznać, że publiczność w Hard Rock Pubie Pamela jest zawsze rewelacyjna - powiedział bluesonline.pl Sean Webster.

- Zeszłej nocy zagraliśmy w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu, w świetnym klubie, gdzie graliśmy już wcześniej trzy lub cztery razy - mówi Sean Webster. - Oprócz nas występował zespół Monkey Junk z Kanady, o którym nigdy wcześniej nie słyszałem. Po krótkiej rozmowie z chłopakami z Monkey Junk ustaliliśmy, że obydwa zespoły zagrają na naszej perkusji. Zaczęliśmy rozstawiać się na scenie.  Świetną robotę zrobiła Natalia, fantastyczny akustyk z Hard Rock Pubu  Pamela, która nagłośniła doskonale obydwa zespoły zarówno na scenie jak i dla publiczności.

Gdy ludzie się zebrali zaczęliśmy występ naszą wersją „Everyday I have the blues”. Nie daliśmy publiczności chwili wytchnienia – graliśmy numer za numerem. Muszę przyznać, że publiczność w Hard Rock Pubie Pamela jest zawsze rewelacyjna i uwielbia to, co robimy na scenie więc zeszliśmy ze sceny szczęśliwi. Po koncercie sprzedaliśmy kilka płyt, uprzątnęliśmy scenę dla następnego zespołu, ja zmieniłem koszulę i zająłem miejsce wśród publiczności by obejrzeć Monkey Junk.

Monkey Junk w Hard Rock Pub Pamela - fot. Radosław Sass


Cóż to był za rewelacyjny zespół. Nie mający w zasadzie basisty, a brzmienie pełne! Muszę przyznać, że przed koncertem byłem z tego powodu nieco sceptyczny, ale moje uprzedzenia zniknęły po wysłuchaniu ich brzmienia. Zespół bardzo mi się podobał. Prywatnie to też świetni ludzie. Wypiliśmy razem kilka piw po występie i wymieniliśmy się doświadczeniami. Hard Rock Pub Pamela zawsze ściąga świetnych muzyków i już prowadzę rozmowy z właścicielem klubu aby tu po raz kolejny wrócić.

W poniedziałek 9 maja 2016 w Hard Rock Pubie Pamela odbył się kolejny koncert z okazji 18. urodzin klubu. Wystąpiły dwa cenione zespoły: angielski Sean Webster Band oraz kanadyjski Monkey Junk. Była to niepowtarzalna okazja aby porównać, jak się gra bluesa po obu stronach oceanu, szczególnie, że oba projekty wnoszą wiele charakterystycznych tylko dla siebie elementów do tej muzyki.

Zarówno Sean Webster ze swoim zespołem jak i grupa Monkey Junk koncertowały już wcześniej w Hard Rock Pubie Pamela. Entuzjazm, z jakim toruńska publiczność przyjęła tych wykonawców, spowodował konieczność zorganizowania "koncertu na bis". Szczególnie, że obie grupy mają dla swoich fanów nowy przekaz wiążący się z ich najnowszymi wydawnictwami. W przypadku Sean Webster Band jest to podwójny album "Live and in Session", zaś Monkey Junk promowali tym koncertem płytę “Moon Turn Red”.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry