Bluesonline poleca

sobota, 16 lipiec 2016 17:20

25. Olsztyńskie Noce Bluesowe. Wes Gałczyński & Power Train, Wicked Heads i Blues Junkers (zdjęcia)

Kasia Miernik I Wicked Heads na 25. Olsztyńskie Noce Bluesowe Kasia Miernik I Wicked Heads na 25. Olsztyńskie Noce Bluesowe

Wes Gałczyński & Power Train, Wicked Heads i Blues Junkers grali na olsztyńskiej starówce w ramach koncertu "Twój Blues" przedstawia. Jury złożone z członków redakcji kwartalnika wybiara zespoły, które za rok będą miały szansę zagrać na kolejnym festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe w amfiteatrze im. Czesława Niemena.

Kasia Miernik i Wicked Heads zaprezentowal zdecydowanie najbardziej oryginalny materiał bardziej inspirowany bluesem, niż bluesowy. O tym, że taka jest światowa tendencja wiedzą już od dawna Amerykanie lubujący się zresztą w americanie, czyli swobodnym łączeniu country, bluesa i amerykańskiego folku.

Kasia Miernik potrafiła z dużą wrażliwością śpiewać piosenki Wicked Heads, momentami mogło się wydawać, że zespół poradziłby sobie doskonale na kultowym Halfway Festival, szczególnie w dniu, w którym w 2016 roku grali Giant Sand i Wilco. Może za rok uda im się przekonać do siebie organizatorów albo po prostu spróbują pokazać się przed inną publicznością.

Jak zwykle pod znakiem bardzo mocnego uderzenia upłynął występ Wes Gałczyński & Power Train. Wiesław Gałczyński to stylowy gitarzysta, świetnie operujący jakże bluesową techniką slide, z równą wprawą na sześciu strunach co na dwustrunowym cigar boksie.

Jednak natężenie dźwięku generowane przez Power Train w połączeniu z dość hermetycznymi kompozycjami nie musi trafiać do każdego słuchacza.

Dobrze znani na festiwalach bluesowych Blues Junkers z Natalią Abłamowicz w roli tryskającej energią wokalistki i kontrolującym całość znad klawiatury mężem Dominikiem mają wsparcie w postaci werblisty Grzegorza Zawilińskiego i stylowego gitarzysty Macieja Sycha.

Ich oryginalne podejście do hasła "Blues Not Dead" z pewnością było trafioną propozycją na festiwalu poświęconym bluesowi.

Kwartet wydał już pierwszą płytę pod takim właśnie tytułem, dostępne są też nagrania koncertowe zarejestrowane podczas koncertu w klubie „Pracovnia Art Club”, w dniu 12.02.2015r.

Tu zobaczysz zdjęcia z koncertu: Wes Gałczyński & Power Train, Wicked Heads i Blues Junkers

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry