poniedziałek, 10 styczeń 2011 21:48

Krzak i Metal Mind, czyli 4 basy - nowa płyta już w marcu

Krzak wydaje nową płytę w Metal Mind Productions. 4 basy to album na którym zagrali Andrzej Rusek, Joachim Rzychoń, Krzysztof Ścierański i Dariusz Ziółek. To również zapis koncertu, jaki uświetnił Śląski Festiwal Gitary Elektrycznej.

Krzak wydaje album 4 basy. Nowa płyta pojawi się w sklepach w marcu. Album jest zapisem koncertu jaki odbył się 23 października 2010 roku podczas Śląskiego Festiwalu Gitary Elektrycznej w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Zespół Krzak zagrał wtedy na jednej scenie z czterema basistami, którzy koncertowali i nagrywali z zespołem po śmierci oryginalnego basisty grupy Jerzego „Kawy” Kawalca (09.09.2003): Andrzejem Ruskiem, Joachimem Rzychoniem, Krzysztofem Ścierańskim, Dariuszem Ziółkiem. Skład uzupełnił perkusista Ireneusz Głyk. Gościem specjalnym tego wieczoru był znakomity gitarzysta Anthimos Apostolis (SBB).

 

Krzak to fenomen na skalę światową. Ta instrumentalna grupa rockowa nie ma swojego odnośnika w historii światowego rocka. Muzycy Krzak to czołowe postacie polskiej i europejskiej sceny muzycznej a w swoim dorobku posiadają wiele autorskich płyt. Liderami zespołu są Jan Błędowski - jeden z czołowych skrzypków europejskich oraz Leszek Winder, laureat wielu plebiscytów na najlepszego gitarzystę rockowego i bluesowego. W pierwszej połowie lat 80-tych, Krzak należał do najpopularniejszych formacji rockowych w Polsce. Ich artystyczny dorobek przetrwał próbę czasu a koncerty nadal cieszą się wielkim uznaniem publiczności i krytyków. Dowodem uznania i sympatii fanów są choćby prestiżowe „złote płyty” jakie formacja uzyskała za sprzedaż swoich albumów.
Krzak to zdecydowanie zespół koncertowy. Energetyczny duet skrzypiec i gitary oraz wirtuozerskie umiejętności muzyków powodują, że ich koncerty są za każdym razem entuzjastycznie przyjmowane i wywierają ogromne wrażenie na ich uczestnikach.
„4 basy” wyda w marcu Metal Mind Productions.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry