Bluesonline poleca

Bluesonline poleca

czwartek, 02 luty 2017 22:18

Pub 6-ścian. Pokój Numer 3 i Michał Kielak to sprawna blues rockowa machina (zdjęcia, wideo)

Michał Kielak i Jakub Andrzejewski to twarze zespołu Pokój Numer 3 Michał Kielak i Jakub Andrzejewski to twarze zespołu Pokój Numer 3

Pokój Numer 3 ruszył właśnie w zimową trasę koncertową. Jako pierwsi usłyszeli zespół goście pubu 6-ścian w Białymstoku. Na harmonijce zagrał oczywiście bluesowy harmonijkarz roku według ankiety kwartalnika Twój Blues Michał Kielak.

Pokój Numer 3 to zdaje się jeden z najlepiej działających na słuchaczy zastrzyków świeżej blues rockowej krwi w Polsce. Michał Kielak, harmonijkarz znany z występów przede wszystkim z zespołem Kasa Chorych, dołączył do bydgoskiej grupy w 2016 roku i zagrał na debiutanckiej płycie "Pusty zamek".

Tu przeczytasz recenzję płyty: Pusty zamek

Udane koncerty i wydanie jesienią płyty (portal bluesonline.pl jest jednym z patronów medialnych krążka) zaoowocowały dostrzeżeniem grupy przez czytelników kwartalnika Twój Blues. Zespół znalezł się na trzecim miejscu w kategorii "odkrycie roku".

Szeroko pojęty blues rock, czasem zmierzjący nawet w kierunku hard rocka opartego na bluesowych riffach znalazł wielu zwolenników, dodatkowym atutem grupy są śpiewane w języku polskim teksty.

DSC04127

Na koncercie w pubie 6-ścian oprócz silnegu udziału w brzmieniu zespołu Michała Kielaka, któy zresztą dziękował fanom za wyróżnienie w ankiecie i podkreślał, że Białystok to jego drugi dom (tu wszak powstała Kasa Chorych) największą sensację wzbudził Łukasz Jakubowicz grając na klawiszach Nord Stage.

Jakub Andrzejewski - gitarzysta i wokalista zespołu ma też za sobą silne oparcie w postaci dobrze rozumiejącej się sekcji rytmicznej. Bartek Andrzejewski i Krzysztof Ratke świetnie współpracują ze sobą nadając muzyce Pokuju Numer 3 mocy i witalności.

Tu zobaczysz zdjęcia z koncertu: Pokój Numer 3 w pubie 6-ścian

 

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry