wtorek, 18 lipiec 2017 22:13

Pub 6-ścian. John Clifton w Polsce! W trasie Michał Kielak, na koncercie zagrał Tomek Kamiński (zdjęcia, wideo)

Michał Kielak i John Clifton w duecie w pubie 6-ścian, Białystok Michał Kielak i John Clifton w duecie w pubie 6-ścian, Białystok

John Clifton znów w Polsce. Właśnie ruszył w trasę koncertową. Gościnnie gra MIchał Kielak. W pube 6-ścian na harmonijce z tymi świetnymi harmonijkarzami zagrał też kolejny wirtuoz - Tomek Kamiński.

John Clifton w Polsce czuje się jak u siebie w domu. No, może jest trochę chłodniej niż w Kalifornii. Za to ceni sobie polską gościnność i lubi poznawać nowe miejsca. W Białymstoku widział neogotycką katedrę, obowiązkowy Pałac Branickich. Białostoccy harmonijkarze i Michał Kielak, następca Ryszarda Skiby Skibińskiego w Kasie Chorych i wielki admirator przedwcześnie zmarłego harmonijkarza zabrał Johna Cliftona przed koncertem na grób muzyka.

Wieczorem, podczas koncertu w pubie 6-ścian, jeden z utworów John Clifton zadedykował właśnie Skibie. Mimo, że był już wcześniej w klubie, dopiero teraz w pełni zrozumiał, jakie znaczenie ma stylizowany portert Skiby, umieszczony niemal w centralnym miejscu pubu.

Z Cliftone przyjechał stylowo grający gitarzysta Scott Abeyta i silna sekcja rytmiczna. Młodziutki Roman Rivera trzymał rytm, w miejsce wirtuozerskich zagrywek świetnie operując dynamiką, zaś żelaznym, acz z wyraźnym groovem pulsem, spinał wszystko Matt Molten. Kiedy na scenie pojawił się Michał Kielak, a John Clifton zauważył na widowni Tomka Kamińskiego, współtwórcę Harmonijkowego Ataku, czyli Harpcore, i tego harmonijkarza wciągnął do wspólnego grania.

John Clifton, jak na legendę kalifornijskiego bluesa przystało, ściągnął do klubu sporo widzów, którzy od pierwszych dźwięków dali się ponieść muzyce. A że z Cliftona niezły showman, który samego siebie traktuje z dystansem - oprócz oszałamiających solówek harmonijki były i popisy wokalne z falsetem włącznie. Najważniejszy był jednak groove, no i styl. Przy tym, mimo gorącej atmosfery, muzycy wytrwali w marynarkach. Zawodowcy!

 

Zobacz zdjęcia:

John Clifton in 6-ścian pub, Białystok, Poland

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry