Wydrukuj tę stronę
środa, 02 luty 2011 23:37

Harmonijkowy Atak 2011: nowy skład, nowa harmonijka, rusza trasa (wideo)

Harmonijkowy Atak 2010 rusza na szlak. 3 lutego zagra koncert w krakowskiej Alchemii. Tym razem, zamiast Michała Kielaka zagra Sławek Wierzcholski. Mamy kolejne wideo z premiery ataku na festiwalu Jesień z Bluesem.

Po sześciu latach od ukazania się płyty „Harmonijkowy Atak”, nadszedł wreszcie czas, kiedy wybitni polscy harmonijkarze po raz drugi spotkają się na jednej scenie i w studio nagraniowym.

Podczas tegorocznej Jesieni z Bluesem w Białymstoku odbył się pierwszy koncert nowego Harmonijkowego Ataku. Na jednej scenie spotkali się: Tomek Kamiński, Bartek Łęczycki, Łukasz Wiśniewski i Michał Kielak, wsparci muzykami krakowskiego zespołu Blue Machine. Jakby tego było mało, w projekcie wziął również udział znany doskonale fanom muzyki bluesowej gitarzysta i wokalista Jacek Jaguś (J.J. Band).

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

Podczas nadchodzącego koncertu w krakowskiej Alchemii (03.02.2011) skład zasili bodajże najpopularniejszy polski harmonijkarz Sławek Wierzcholski, lider Nocnej Zmiany Bluesa. Muzyka, jaką ma do zaoferowania taki „dream team” siłą rzeczy nie może ograniczyć się tylko do bluesa. Ideą koncertów zapowiadających powstanie nowej płyty jest bowiem pokazanie publiczności, jak wszechstronnym instrumentem może być harmonijka ustna i jak wiele brzmień drzemie w tym niewielkim instrumencie. Każdy z muzyków biorących udział w tym projekcie reprezentuje inny, rozpoznawalny styl. Spodziewać się więc można na tym koncercie bardzo wiele energii i sponatniczności. Będzie to atak z pewnością zmasowany i z góry zapowiadający sukces przedsięwzięcia.

Podczas krakowskiego koncertu w Alchemii Harmonijkowy Atak wystąpi w składzie: Tomek Kamiński - harmonijka Bartosz Łęczycki - harmonijka Sławek Wierzcholski – harmonijka, śpiew Łukasz Wiśniewski – harmonijka, śpiew oraz Jacek Jaguś – gitara, śpiew Piotr Grząślewicz – gitara Adam Partyka – perkusja Aleksander Sroka - bas
?

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline