środa, 04 październik 2017 16:55

Kawiarnia Fama. Test wiedzy „33 pytania na 33. Jesień z Bluesem”. Zagra 48 Godzin

Test wiedzy „33 pytania na 33. Jesień z Bluesem” przygotował Robert Trusiak. Swoją tabliczkę na Alei Bluesa odsłonił w 2015 roku Test wiedzy „33 pytania na 33. Jesień z Bluesem” przygotował Robert Trusiak. Swoją tabliczkę na Alei Bluesa odsłonił w 2015 roku

Karnet na 33. festiwal Jesień z Bluesem to jedna z nagród w teście wiedzy  „33 pytania na 33. Jesień z Bluesem”. Zwycięzca otrzyma też obraz namalowany przez artystę plastyka Krzysztofa Koniczka, autora ostatnich plakatów festiwalu. Fani bluesa spotkają się w kawiarni Fama 25 października 2017 roku.

- Interesujesz się bluesem? Uczestniczysz w Jesieni z Bluesem od samego początku, a może jesteś fanem dopiero od niedawna? Wiesz wszystko lub prawie wszystko o festiwalu? Sprawdź swoją wiedzę o Jesieni z Bluesem, weź udział w naszym teście!- gorąco zachęca Elżbieta Puczyńska z Białostockiego Ośrodka Kultury.

W teście może wziąć udział każdy.Warunkiem uczestnictwa w Teście jest złożenie poprawnie wypełnionego formularza, stanowiącego załącznik do niniejszego Regulaminu, osobiście do dnia 25 października 2017 roku do godz. 17 w siedzibie Białostockiego Ośrodka Kultury, ul. Legionowa 5, pokój nr 6 lub mailowo do dnia 25 października 2017 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Test o JzB”. Każdy uczestnik konkursu będzie miał za zadanie wypełnienie Testu sprawdzającego wiedzę z zakresu festiwalu „Jesień z Bluesem”. Test będzie składał się z 33 pytań jednokrotnego wyboru.Autorem pytań jest Robert Trusiak, miłośnik bluesa i autor "Małego leksykonu białostockiego bluesa". Sam test ma się rozpocząć o godz. 18.

- Jeżeli się wahasz i martwisz, że Twoja wiedza jest niewystarczająca, uspokajamy: na pewno sobie poradzisz, bo nasz test to przede wszystkim dobra zabawa i nauka!- dodaje otuchy Elżbieta Puczyńska. A nagrody są naprawdę wartościowe. I nagroda to karnet na jesieni i obraz Krzysztofa Koniczka, II miejsce - kolacja z widokiem na Aleję Bluesa w Restauracji Kawelin, III nagroda - masaż na jesienną chandrę w Gabinecie masażu OAZA.

Oczekiwanie na wyniki umili koncert zespołu 48 Godzin.

Zespół rozpoczął działalność w Białymstoku około roku 1984. Założycielem i liderem zespołu jest grający na gitarze i harmonijce oraz śpiewający Mirosław Kłosowski. Nazwa zespołu pochodzi od obowiązującego w stanie wojennym paragrafu pozwalającego zatrzymać na 48 godzin każdego  obywatela.

Zespół od początku gra bluesa i wszystko co się z bluesem kojarzy. W latach 80. uczestniczył z powodzeniem w ogólnopolskich muzycznych konkursach, m.in. w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Piosenki OMPP i w Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Lata 90. to występy na Jesieni z Bluesem, Rawie Blues, w klubach, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i na innych imprezach muzycznych. Aktualnie zespół pracuje nad najnowszą płytą, która ukaże się w październiku 2017.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 25 października 2017 r. około godziny 20:00 w klubie Fama – Białostocki Ośrodek Kultury ul. Legionowa 5. Nagrody należy odebrać osobiście podczas ogłoszenia wyników.

 

 

 

 

 

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry