środa, 17 styczeń 2018 20:55

Harmonijkowy Atak powrócił. Harpcore 2018, czyli Tomek Kamiński, Michał Kielak, Bartosz Łęczycki i Łukasz Wiśniewski w akcji (zdjęcia, wideo)

Harmonijkowy Atak: od lewej Michał Kielak, Tomek Kamiński, Łukasz Wiśniewski, Bartosz Łęczycki Harmonijkowy Atak: od lewej Michał Kielak, Tomek Kamiński, Łukasz Wiśniewski, Bartosz Łęczycki

Harmonijkowy Atak powrócił. Harpcore 2018, czyli Tomek Kamiński, Michał Kielak, Bartosz Łęczycki i Łukasz Wiśniewski w akcji. a z nimi na scenie - Jacek Jaguś, Piotr Grząślewicz, Andrzej Stagraczyński i Adam Partyka. To jest siła!

Jesień 2011 roku była gorąca. Po kilku latach przerwy powrócił pomysł na Harmonijkowy Atak. W odmłodzonym składzie płytę "harpcore" nagrali wtedy czterej znakomici polscy harmonijkarze: Tomek Kamiński, Michał Kielak, Bartosz Łęczycki i Łukasz Wiśniewski. Krążek w Białymstoku, stolicy polskiej nowoczesnej harmonijki, realizował Krzysztof Murawski. Premiera krążka podczas festiwalu Jesień z Bluesem wywołała wręcz histerię wśród fanów, a jednym z jej efektów był wyjazd naszych wirtuozów na festiwal w Eutin.W 2018 roku magia i moc powróciły.

Harmonijkowy Atak jest jak wino - im starszy, tym lepszy. A przy tym przypominał płytę "harpcore" i nie tylko w swoim mateczniku - w kawiarni Fama w Białymstoku, gdzie miała miejsce wspomniana premiera. A że za konsoletą siedział Krzysztof Murawski - realizator pamiętnego krążka - ten koncert miał wyjątkową moc.

Sala poderwała się do tańca, kiedy panowie przypomnieli dyskotekowy przebój Donny Summer "Bad Girls" z rapowaną wstawką z pewnego znanego przeboju wykonywaną przez Tomka Kamińskiego. Bluesowe nuty telecastera Jacka Jagusia świetnie współbrzmiały z szalonymi solówkami Piotra Grząślewicza. Ten gitarzysta świetnie czuje się w każdym gatunku, co docenił choćby legendarny krakowski Teatr STU.

Oprócz "stałych fragmentów gry" nie zabrakło choćby urokliwej interpretacji "Light My Fire" The Doors zagranej tylko w duecie - Jacek Jaguś i Bartosz Łęczycki. Był niezapomniany dwugłos Łukasz Wiśniewski - Bartosz Łęczycki z jazzowej kompozycji "Chitlins Con Carne", czy bluesowe granie Michała Kielaka.

Cztery style grania na harmonijce, cztery osobowości, wspaniały i charyzmatyczny wokalista Łukasz Wiśniewski i przemyślane, perfekcyjne aranżacje. Mistrzowie wrócili.

Zobacz zdjęcia:

Harmonijkowy Atak - harpcore 2018

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry