środa, 09 luty 2011 18:42

Ścigani - nowa płyta to Spiritus Movens. Premiera 7 marca.

Ścigani powracają na rynek fonograficzny. Spiritus Movens - tak nazywa się nowa płyta. Premiera już 7 marca 2011 roku. Jest już zapowiedź wideo.

Ścigani ukończyli właśnie prace nad nowym albumem. Płyta ukaże się już w marcu 2011 r i będzie nosiła tytuł "Spiritus Movens". Będzie to pierwszy album Ściganych, który wydany zostanie przez wytwórnię Mystic Production.

Zespół Ścigani powstał pod koniec 2001 roku na Śląsku.Kilka lat później za sprawą programu telewizyjnego Hit Generator usłyszała o nich cała Polska. Wygrali z rzędu osiem edycji programu i dwukrotnie zdobyli statuetkę Super Hit-u, za przeboje "Niby razem" i "Uwierz mi choć raz".

Dotychczasową dyskografię Ściganych stanowią dwa autorskie albumy: „Nigdy więcej bluesa” z 2005r. i „Bez hamulców” z 2007r.- obydwa dobrze przyjęte przez dziennikarzy i słuchaczy. Zespół miał zaszczyt supportować wiele światowych gwiazd, takich jak: Chris Farlowe and Norman Beaker Band, Holmes Brothers, Johny Rawls Soul Blues Revue, Walter Trout and The Radicals, Joe Bonamassa, Magic Slim.

Wydawnictwo Mystic tak zachęca do kupienia nowej płyty: „Spiritus Movens” jest perełką na polskim rynku muzycznym. To bunt przeciwko współczesnej modzie i trendom,  powrót do prawdziwych wartości w muzyce. Zagrane z niesamowitą pasją i energią utwory, nawiązują brzmieniem i produkcją do najbardziej twórczych czasów dla muzyki rockowej – lat 60/70. Spośród wielu opinii na temat płyty jedna powtarza się bardzo często – te chłopaki grają jak stare muzyczne wygi. To prawdziwy zespół - wyjęty z najlepszych lat rocka.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

Lista utworów:

1. W pustej głowie 2. Doceniać chwile 3. Chyba wiem co mi jest 4. Mało wiary 5. Ełyła 6. Już nie zabłądzę 7. Żaden cud
8. Możesz wejść 9. Nie wrócę 10. Australia 11. Spiritus Movens 12. Wolny zapamiętam

Skład zespołu:

Maciek Lipina – gitara, wokal

Rysiek Rajca – perkusja

Sławek Bywalec - bas

Paweł Ambroziak – gitara

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry