piątek, 20 lipiec 2018 21:51

Kompleks Sztygarka, Chorzów. Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018. Hard Times, Olek Blues, The Harpiano Show (zdjęcia, wideo)

Hard Times na festiwalu Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018, Sztygarka, Chorzów Hard Times na festiwalu Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018, Sztygarka, Chorzów

Hard Times, Olek Blues, The Harpiano Show oraz Acustic rozpoczęli tegoroczny festiwal Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018. Chorzów świętuje właśnie 150-lecie nadania praw miejskich Królewskiej Huty.

Hard Times to od pierwszego koncertu koncertowa i festiwalowa petarda. Nie inaczej było podczas pierwszego dnia Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018. Lauba przy plaży zapełniła się fanami tego wyjątkowego tria, a fani śpiewali z upodobaniem refreny razem z Łukaszem Wiśniewskim.

Fantastyczne sola harmonijki, najlepszy bluesowy głos w Polsce, a do tego dwaj znakomici gitarzyści - funkowo-rozkowy Piotr Grząślewicz i wielbiący flamenco i gipsy jazz Marcin Hilarowicz, w dodatku mistrzowsko posługujący się cajonem tworzą zgrany zespół, któremu nie brakuje poczucia humoru.

Fani po koncercie ustawili się w kolejce, by uzupełnić braki w dyskografii zespołu, a Hard Times oprócz ballad i porywających piosenek z płyty "Siedem" w Sztygarce wyraźnie dopieścili fanów bluesa.

Zobacz zdjęcia:

Hard Times - Lauba Pełno Bluesa 2018

Inne oblicze autorskiego muzykowania przedstawił Grzegorz Olejnik. Popularny Olek Blues nie sili się na wirtuozerskie popisy. Jego siłą są bardzo dobre teksty, i nawet jeśli nie gra tradycyjnego bluesa, skupia na sobie uwagę, bo ma coś do opowiedzenia i to coś osobistego, niebanalnego.

Gościnnie z Olek Blues wystąpił Jacek Szuła, znany śląski harmonijkarz.

Zobacz zdjęcia:

Olek Blues Lauba Pełno Bluesa 2018

Jeszcze inny pomysł na granie, nie tylko zresztą bluesa, ma polsko-brytyjski duet The Harpiano Show. Neil Wilde i Jakub Konieczko dwoją się i troją, by różnorodnością i zgraniem udowodnić, że głos, fortepian elektryczny i harmonijka wystarczą by dać dobry koncert.

Zdaje się wręcz, że na żywo brzmią bardziej przekonująco niż na płycie.

Zobacz zdjęcia:

The Harpiano Show Front Porch Blues 2018

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry