niedziela, 30 wrzesień 2018 11:40

Jimiway Blues Festival 2018. Toronzo Cannon, gwiazda Chicago Blues Festival i Alligator Records, rozpali Ostrów Wielkopolski (wideo)

Toronzo Cannon by Dragan Tasic Toronzo Cannon by Dragan Tasic

 Toronzo Cannon, gwiazda Chicago Blues Festival i Alligator Records, rozpali Ostrów Wielkopolski. Amerykanin zagra na Jimiway Blues Festival 2018 12 października 2018 roku.

Toronzo Cannon stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych chicagowskich muzyków bluesowych dzięki sile swojej muzyki, charyzmie i ogromnej pasji. Podąża uparcie swoją ścieżką muzyczną na mocno konkurencyjnej scenie bluesowego Windy City, ale zagrał też w Europie i kontynuuje występy na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Jego album „The Chicago Way” został wyprodukowany przez samego Cannona oraz szefa Alligator Records Bruce Iglauera. To niesamowity album, zawierający jedynie kompozycje Cannona , który zachwyca zarówno brzmieniem gitarowym, jak też i wokalem. Jego teksty inspirowane są wyraźnie jego chicagowskimi korzeniami i latami obserwacji życia w tym mieście. Magazyn MOJO ogłosił ten album numerem jeden roku 2016 w kategorii Blues CD.

Nieoficjalne przeistoczenie się Cannona z lokalnego muzyka w gwiazdę miało miejsce 13 czerwca 2015 r. podczas Chicago Blues Festival, gdzie wystąpił przed tłumami fanów bluesa. A kontrakt podpisany z Alligator Records tylko przysporzył mu kolejnych tysięcy nowych wielbicieli. Cytując za Chicago Tribune: „Cannon w pełni wykorzystał okazję , aby zdobyć nową publiczność”.

Toronzo Cannon występował 9 razy na Chicago Blues Festival, czasami jako sideman, także jako gość specjalny lub też tak, jak ostatnio – jako gwiazda. Na co dzień pracuje jako kierowca autobusu, a nocami występuje. Wykorzystując każdą wolną chwilę stara się organizować swoje koncerty również poza miastem. Nie jest to łatwe, jednak blues jest jego powołaniem, za którym wytrwale podąża.

- Jestem dumny, że mogę kontynuować dzieło wszystkich wielkich muzyków bluesowych z Chicago! - mówi Toronzo Cannon.

Toronzo Cannon zagra na Jimiway Blues Festival 2018 12 października 2018 roku.


Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry