Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 21 luty 2011 21:51

Suwałki Blues Festival 2011. Zagra The Blues Band. (program)

Suwałki Blues Festival 2011 potrwa od 14 do 16 lipca 2011 roku. Zagrają The Blues Band (na zdjęciu), Ana Popovic Band, Julian Sas, Maggie Bell & Dave Kelly, B.B. & The Blues Shacks i wielu innych.


Czwarta edycja Suwałki Blues Festival będzie to prawdziwe, trzydniowe święto bluesa w tej części Europy. Wystąpi ponad 30 wykonawców z USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Serbii, Belgii, Francji, Niemczech, Słowacji, Danii, Holandii, Czech, Estonii, Łotwy i Polski. Po bardzo pozytywnych doświadczeniach z lat ubiegłych liczymy na jeszcze większe zainteresowanie mieszkańców miasta i turystów z Polski i z zagranicy. W tym roku festiwal potrwa trzy dni. Rozpocznie się w czwartek 14 lipca koncertem w patio Urzędu Miasta. Wystąpią śpiewające i grające damy polskiego i europejskiego bluesa: MAGDA PISKORCZYK (PL), BEATA KOSSOWSKA & UNITED BLUES EXPERIENCE (PL/DE) i MAGGIE BELL & DAVE KELLY (UK). A wieczorem będą koncerty w klubach jednej z najlepszych rodzimych formacji BOOGIE BOYS i reprezentujących lokalną scenę bluesową CORNER BAND.

Organizatorzy zapraszają na śniadania bluesowe 15 i 16 lipca przy akustyczno-elektrycznej muzyce bluesowej na żywo w suwalskich restauracjach i pubach. Zaprezentują się m.in.: LOUIE FONTAINE & BLACK HORSES (DK), BLUESPOINT (PL), DOKTOR BLUES i inni. A w menu restauracji znajdą się specjalne śniadaniowe potrawy związane z bluesem.

W godzinach popołudniowych będą mniejsze koncerty plenerowe w centrum miasta. Dwie sceny na ul. Chłodnej i scena przy ul. Kościuszki. Wystąpią zespoły znane już w polskim środowisku bluesowym jak: EASY RIDER, FREE BLUES BAND, ZYDECO FLOW, TORTILLA, F.B.I BLUES BAND, BLUES MASZYNA i MISSISSIPPI BLUES BAND.

Główne koncerty, jak w roku ubiegłym, odbywać się będą 15 i 16 lipca na dwóch dużych scenach w centrum miasta (scena przy ratuszu miejskim i scena w parku Konstytucji 3 Maja). Usłyszymy tam gwiazdy festiwalu z USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Serbii, Francji, Niemczech i Polski czyli:


THE BLUES BAND (UK) – legenda brytyjskiego bluesa, uznawany w całej Europie i poza nią za jeden z najlepszych rhythm & bluesowych zespołów, był inspiracją dla wielu innych wykonawców bluesowych. THE BLUES BAND czyli: Paul Jones, Dave Kelly, Tom McGuiness, Gary Fletcher i Rob Townsend

ANA POPOVIC BAND (CS/NL) - serbska gitarzystka i wokalistka bluesowa, nagrywa płyty w USA, w środowisku bluesowym nazywana kobiecym wcieleniem Jimiego Hendrixa

JULIAN SAS (NL) – jeden z najbardziej znanych europejskich gitarzystów bluesowych

MARTYNA JAKUBOWICZ (PL) – jedna z najbardziej znanych postaci w Polskiej muzyce blues-rockowej, jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka.

MAGGIE BELL & DAVE KELLY (UK) – szkocka wokalistka blues-rockowa, nazywana brytyjska odpowiedzią na Janis Joplin, w duecie z Dave Kelly (The Blues Band)

SHAKIN’ DUDI (PL) – legendarna już formacja Ireneusza Dudka, jednego z najbardziej znanych i cenionych osobowości muzycznych na polskiej scenie bluesowej

PERFECT (PL) – jeden z najbardziej znanych i legendarnych zespół rockowy w Polsce

B.B. & THE BLUES SHACKS (DE) – jeden z najlepszych europejskich zespołów bluesowych

JUWANA JENKINS (USA) & THE MOJO BAND (CZ/SK) – energetyczna, bluesowo-soulowa wokalistka z Philadelphii, z towarzyszeniem najlepszych muzyków z Czech i Słowacji

INNES SUBIN BAND (UK) – brytyjski gitarzysta, współpracował z Robertem Plantem

DAVID GERALD BAND (USA/PL) – sięgający do korzeni bluesa amerykański gitarzysta z Detroit

 

Wieczorem zaplanowane są koncerty klubowe i jam session, w restauracjach i pubach. Wystąpią tam: INNES SUBIN BAND (UK), AD ACTA (SK), BLUES DÉJA VU (EE) i inni oraz zespoły z Suwalszczyzny: MAHOŃ BLUES CAFÉ i GAZ BLUES GRUPA.

Dla wielbicieli akustycznych dźwięków przygotowano wieczorne małe koncerty akustyczne, które umiejscowione będą w trzech miejscach w centrum miasta. To propozycja dla tych, którzy wolą bardziej klimatyczną odmianę bluesa. Wystąpią m.in.: MICHAŁ KIELAK & ROMAN PUCHOWSKI (PL), YELLOW CAB (PL), JOSTEIN FORBERG & MORTNE OMLIT (NO) i inni.

Jako imprezy towarzyszące w sobotnie (16.07) przedpołudnie organizatorzy proponują pokazy sprzętu muzycznego połączone z prezentacją wydawnictw bluesowych.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline