Bluesonline poleca

czwartek, 25 lipiec 2019 19:31

Podlaski Maraton Bluesowy grał bluesa 29 godzin! Rekord Polski w graniu bluesa non stop padł w Białymstoku

Podlaski Maraton Bluesowy grał bluesa 29 godzin! Rekord Polski w graniu bluesa non stop padł w Białymstoku Podlaski Maraton Bluesowy grał bluesa 29 godzin! Rekord Polski w graniu bluesa non stop padł w Białymstoku

Podlaski Maraton Bluesowy grał bluesa 29 godzin! Rekord Polski w graniu bluesa non stop padł w Białymstoku. Zaczęła reaktywowana Kasa Chorych, a 29 godzinę uświetnił wraz z białostockimi muzykami Marek Piekarczyk, wokalista TSA.

Muzykowanie rozpoczęło się w piątek, 19 lipca, po godzinie 19, na placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Fanów i muzyków, którzy zjechali do Białegostoku z całej Polski, a także Litwy czy Białorusi przywitali współorganizator Podlaskiego Maratonu Bluesowego Marek Gąsiorowski i Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

- To świetna inicjatywa promująca nie tylko nasze województwo, ale też dobrą muzykę- mówił Kosicki.- Cieszę się, że możemy wspierać zarówno to wydarzenie, jak i bluesa w Suwałkach. Bo i wielki suwalski festiwal i białostockie bicie rekordu Polski dofinansował właśnie urząd marszałkowski.

 - Muzycy nam dopisali, publiczność nam dopisała, ludzie byli i nawet tańczyli o 5-6 rano - mówił dziennikarzom Marek Gąsiorowski, jeden z organizatorów przedsięwzięcia. - Zrobiliśmy wszystko jak należy i udało się.   

Zagrało blisko 100 muzyków z 20 różnych formacji. Można było usłyszeć wiele gatunków bluesa i muzyki z nim ściśle z nim powiązanej. Na scenie o rekord walczyły zespoły ze sceny lokalnej, jak też gwiazdy znane nie tylko fanom bluesowego grania, jak m.in. Marek Piekarczyk.

" Cieszymy się, że udało nam się pobić kolejny rekord Polski w graniu bluesa non stop, a przede wszystkim, że udało nam się zgromadzić fanów dobrej muzyki i dobrej zabawy w przyjaznej bluesowo-rockandrollowej atmosferze. Dziękujemy za pozytywny odzew i gratulacje. W kilkuosobowym gronie zapaleńców udało nam się zorganizować duże wydarzenie kulturalne w okresie trzech miesięcy. Mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie równie udana." ogłosili organizatorzy.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry