niedziela, 10 październik 2021 22:05

Gary Moore Tribute Band, czyli Jack Moore i Still Got The Blues (wideo)

Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore pub 6-ścian, Białystok Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore pub 6-ścian, Białystok

Jack Moore, syn legendarnego gitarzysty Gary’ego Moore’a, nagrał płytę w Polsce jako Gary Moore Tribute Band i ruszył w trasę koncertową. Dał także koncert w pubie 6-ścian w Białymstoku. To jeden ze stałych przystanków na wielu trasach koncertowych.

Jack Moore, wycofany, wręcz nieśmiały, jest w Polsce nie po raz pierwszy. Kiedy kilka lat temu pojawił się na scenie wraz z Łukaszem Gorczycą i Tomkiem Dominikiem wydawało się, że dopiero niedawno na poważnie zainteresował się solową grą na gitarze. W roku 2021 nadal jest cichy i małomówny, za to jego Epiphone przemawia donośnie i z zauważalną wprawą.

Można oczywiście dworować, że po miesiącach ćwiczeń Jack Moore postanowił pokazywać na scenie wszystkie wyuczone patenty, jakich nie powstydziłby się i ojciec i gitarzyści hard rockowi, choćby w stylu Ritchie Blackmore’a – a zatem postęp jest spory. Ważne też, że syn Gary’ego Moore’a przede wszystkim trzyma się wszelakich odmian blues rocka.

Tradycyjnie koncertowy silnik, czyli bębny Tomka Dominika i bas Łukasza Gorczycy wspierają najbardziej szalone zagrywki, tym bardziej, że z młodym gitarzystą idealnie współbrzmi starszy stażem kolega – Bogdan Topolski. To nie tylko współtwórca i dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival, ale też czynny gitarzysta bluesowy, rockowy, czasem nawet folk rockowy. Zatem Jack Moore towarzystwo w trasie koncertowej ma doświadczone i wszechstronne.

Gary Moore zaczynał od grania rocka psychodelicznego, otarł się o muzykę jazz rockową, czy hard rocka. Trudno się zatem dziwić, że wśród koncertowych perełek nie mogło zabraknąć przeboju „Don’t Believe a Word” Thin Lizzy. Bo czemu nie, szczególnie w ciekawych tempach i aranżacji.

Trasa promuje krążek Gary Moore Tribute Band – Moore Plays Moore Acoustic featuring Jack Moore. Nagraną w Polsce i bardzo ciekawie brzmiącą. Śpiewa Szymon Pejski. Czy jest na niej „Still Got The Blues”? Nie mogło być inaczej.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry