poniedziałek, 14 marzec 2011 08:01

Bytomska Moc Bluesa. Zagra King Mo. (program)

„Bytomska Moc Bluesa” to pierwszy festiwal bluesowy w Bytomiu. Zagrają King Mo, Kajetan Drozd i South Silesian Brass Band oraz Werbińska & Pawlina. Szczegółowy program.

 Tegoroczna edycja odbędzie się 8 maja w Bytomskim Centrum Kultury. Poprzedzą ją wydarzenia pod nazwą „Moc Bluesa Prezentuje”,  a wśród nich warsztaty instrumentalne, projekcje filmów z I i II Bytomskiej Mocy Bluesa, a także  koncerty w klubach: Śląski Jazz Club (Gliwice), Klub Brama (Bytom), Jazz Club Fantom (Bytom),  Restauracja Kałamarz (Tarnowskie Góry).

Usłyszymy między innymi Bartka Przytułę & Silesian Little Band, krakowską formację Southern Cross, rybnicki zespół Sekcja z Włoch, znanego  bytomskiego bluesmana Marka „Makarona” Motykę, a także wspólny projekt Adama Kulisza,  Michała Kielaka i Kajetana Drozda.

Drozda, od początku związanego z festiwalem, będzie można  również usłyszeć w autorskich projektach muzycznych, w tym z formacją Kajetan Drozd Acoustic  Trio, półfianalistą International Blues Challenge 2011 (10.04.11, Jazz Club Fantom).

Finał Mocy Bluesa zapowiada się wyjątkowo interesująco.  8 maja, w Bytomskim Centrum  Kultury, wystąpi fenomenalna holenderska formacja King Mo. Będzie to pierwszy koncert grupy  w Polsce, która przez rodzimych krytyków uznawana jest za najgorętszy bluesowy zespół w Holandii.

King Mo otrzymał trzy nominacje do Dutch Blues Awards 2010 (w kategoriach: Zespół  Roku, Wokalista Roku, Gitarzysta Roku),  dwukrotnie płyty formacji zdobyły w Holandii nagrodę  w kategorii „Płyta Roku” (2009, 2010), a sam zespół koncertował na największych bluesowych festiwalach w Europie i jest tegorocznym półfinalistą International Blues Challenge, największego  międzynarodowego konkursu bluesowego na świecie.

Koncert Holendrów poprzedzi występ projektu, który powstaje specjalnie na okazję Festiwalu III  Bytomska Moc Bluesa. Kajetan Drozd, młody, ale już mocno utytuowany śląski bluesman znany  fanom tej muzyki jako lider Siódmej w Nocy i formacji Kajetan Drozd Acoustic Trio, połączy siły z  jednym z czołowych zespołów jazzu tradycyjnego w Polsce, South Silesian Brass Band. To, co z  tej współpracy wyniknie, będzie mousłyszeć tylko podczas Bytomskiej Mocy Bluesa.  Z  pewnością koncert ten będzie nie lada gratką zarówno dla sympatyków bluesa jak i jazzu.

Festiwal rozpocznie duet Werbińska & Pawlina, który niezwykle rzadko można posłuchać  na  Śląsku. Muzycy są  Laureatami 29 Rawy Blues Festival 2002, V Festiwalu Instrumentalistów  Bluesowych Solówka 2010 i Kodex Blues Festiwal 2010. Ich muzyka to radość i pasja w  jednym. Rytm gitary akustycznej przeplatany jest pełnym melodii śpiewem Małgosi, w którym  słychać wszelkie odcienie bluesa, swingu, jazzu oraz muzyki gospel.

 

KONCERTY Z CYKLU "MOC BLUESA PREZENTUJE"

22.03.11 -Bartek Przytuła & Silesian Little Band – Śląski Jazz Club, Gliwice
godz. 20:00

05.04.11 - Southern Cross - Śląski Jazz Club, Gliwice
godz. 20:00

08.04.11 - Sekcja z Włoch - Klub Brama, Bytom
godz. 20:00

09.04.11 - Kajetan Drozd & Piotr Rożankowski – Restauracja Kałamarz, Tarnowskie Góry
godz. 19:00

10.04.11 - Kajetan Drozd Acoustic Trio - Jazz Club Fantom, Bytom
godz. 19:00

15.04.11 - Marek "Makaron" Motyka - Klub Brama, Bytom
godz. 20:00

03.05.11 - Adam Kulisz, Michał Kielak, Kajetan Drozd - Śląski Jazz Club
godz. 20:00

 

WARSZTATY INSTRUMENTALNE

Warsztaty odbedą się dniach 08.04.2011 i 10.04.2011 w Bytomskim Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 27. Będą podzielone na trzy sekcje instrumentalne:

-gitara elektryczna i akustyczna (grupa początkująca i zaawansowana)
-gitara basowa
-perkusja

Warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych, profesjonalnych muzyków. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypelnionej karty zgłoszeniowej, dostępnej do pobrania na stronie. Udział w warsztatach jest bezpłatny!

 

PROJEKCJE FILMÓW

Wyświetlane będą koncerty z pierwszej i drugiej edycji festiwalu.

22.03.11 - Śląski Jazz Club, Gliwice

05.04.11 - Śląski Jazz Club, Gliwice

8.04.11 - Klub Brama, Bytom

15.04.11 - Klub Brama, Bytom

03.05.11 - Śląski Jazz Club, Gliwice

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry