sobota, 09 lipiec 2022 07:51

Suwałki Blues Festival 2022. Gęsia Skórka Blues Band roztańczyła Black Pub Komin

Gęsia Skórka Blues Band w Black Pub Komin, Suwałki Blues Festival, 08.07.2022 Gęsia Skórka Blues Band w Black Pub Komin, Suwałki Blues Festival, 08.07.2022

Gęsia Skórka Blues Band, białostocki zespół złożony z wytrawnych muzyków bluesowych i młodej bluesowej krwi po raz kolejny ściągnął do Black Pub Komin w czasie Suwałki Blues Festival 2022 tłumy fanów.

Gęsia Skórka Blues Band, to pomysł jaki od kilku lat realizuje Marek Gąsiorowski. Fan bluesa, wychowanek festiwali Jesień z Bluesem z przełomu lat 70. i 80. XX wieku, w połowie lat 80. rozpoczął swoją przygodę z bluesem. Potem, jak to w życiu, zaprzestał publicznego muzykowania, ale nie porzucił bluesa. I blues do niego wrócił. I tak od kilku lat realizuje swój pomysł na zespół łączący bluesa z rockiem, funkiem, rhythm and bluesem, a nawet elementami jazzu.

Do współpracy zaprosił wytrawnych muzyków. Dziś taką bazą jest przede wszystkim sekcja rytmiczna. Mirek Kozioł, pierwszy perkusista Kasy Chorych, Zbigniew Richter na basie - także z pierwszych składów Kasy Chorych to gwarancja nie tylko solidnego rytmu, ale też specyficznego bluesowego groove. Schowany w cieniu mistrz gitary - Dariusz Chociej uzupełnia bazę do bluesowych szaleństw. Fantastycznym elementem składu jest saksofonista Goerge Sarokin - ma fantazję i szlachetne przy tym brzmienie. A i młodość dodaje mu żywiołowości.

Niemniej żywiołowy jest Michał Kapelko - wokalista, który wciąż poszukuje własnego stylu, ale widać jak bardzo jest oddany zespołowi i muzyce. Ukryty w cieniu klawiszowiec Robert Hajdukiewicz to kolejny muzyk, który idealnie uzupełnia bogate brzmienie zespołu. Nic dziwnego, że grupa wydała własnym sumptem zapis koncertów w Black Pub Komin z Suwałki Blues Festival z roku 2021. W tym roku zabrzmiała jeszcze lepiej. Widać, że lider - Marek Gąsiorowski ma pomysł na muzykę, bogate aranżacje i wie, jak ułożyć program koncertów, by nie zmęczyć słuchaczy. Taki blues, to więcej niż blues.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry