Wydrukuj tę stronę
wtorek, 05 kwiecień 2011 18:40

Blue Machine i Tomek Kamiński. Mały harmonijkowy atak.

Blue Machine i Tomek Kamiński znów grają w Białymstoku. Harmonijkowy atak w nieco okrojonym składzie będzie koncertował w mieście 16 kwietnia 2011 roku.

Blue Machine i Tomek Kamiński zagrali w białostockiej kawiarni Fama w czerwcu 2010 roku. Wtedy ich koncert był po trosze niespodzianką dla garstki wtajemniczonych. Tym razem przez cały dzień muzycy będą grasować w Białymstoku i jest szansa, że wieczorne spotkanie w kawiarni Fama stanie się okazją nie tylko do świetnego występu, ale też spontanicznego jam session.

 

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

 

Muzyka krakowskiej grupy Blue Machine to szeroko pojęty blues-rock. Jako, że stylistyka ta w ciągu wielu lat swego istnienia została bardzo mocno wyeksploatowana, zespół stale poszukuje w niej własnej, indywidualnej przestrzeni. W dźwiękach Blue Machine oprócz elektrycznego bluesa można usłyszeć także reggae, funkowe rytmy, pazur rodem z cięższego rocka, industrialowe zgrzyty i dysonanse, jazz-rockową improwizację, ale także echa muzyki folkowej z różnych zakątków świata. Do sukcesów zespołu zaliczyć można tytuł laureata festiwalu FAMA 2008, suport przed Joe Cockerem w Krakowie, a także udział w licznych festiwalach bluesowych (m. in. Bluestracje, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Galicja Blues Festiwal). Utwory Blue Machine gościły także w alternatywnej liście przebojów Radia Kraków.

 

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">


W 2009 roku zespół połączył siły ze znakomitym białostockim harmonijkarzem, Tomkiem Kamińskim, który współpracował z większością znaczących postaci bluesa w Polsce. To wspólne przedsięwzięcie pokazuje, że nietypowe zestawienie dwóch harmonijek na jednej scenie jest jak najbardziej uzasadnione, dając inspirację i nowe środki wyrazu dla całego zespołu.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline