Wydrukuj tę stronę
środa, 13 kwiecień 2011 06:50

Tommy Castro - jedyny koncert w Polsce. Warszawa, Proxima.

Tommy Castro, gitarzysta i wokalista, który jeździł w trasy na zaproszenie B.B. Kinga zagra jedyny koncert w Polsce. To będzie Warszawa, klub Proxima. Są jeszcze ostatnie bilety.

Tommy Castro w Polsce. Agencja Tangerine przygotowała koncert w Warszawie. Miejscem tego wydarzenia będzie klub Proxima, już w piątek, 15 kwietnia.

Tommy Castro urodził się w 1955 roku w San Jose, dokładnie - 15 kwietnia. W Polsce będzie obchodził urodziny. Za gitarę chwycił mając 10 lat. Zainteresował się bluesem elektrycznym, chicagowskim, muzyką west coast i soulem. Wśród swoich mistrzów gitary wymienia Mike Blooomfielda, Elvina Bishopa, Erica Claptona, B.B. Kinga, Buddy Guya, Elmore Jamesa czy Freddie Kinga. Na jego śpiew wpływ wywarli Ray Charles, Wilson Pickett a nawet James Brown.

W latach 70. XX wieku zaczynał od gry w zespołach wykonujących cudzy repertuar, W 1980 podpisał swój pierwszy kontrakt. W połowie lat 90. poznała go cała Ameryka. Jego zespół na stałe występował przez trzy sezony w talk show stacji NBC Comedy Showcase.

W 2001 i 2002 roku Tommy Castro dostal zaproszenie od B.B. Kinga, żeby otwierać koncerty króla bluesa. Na krążku "Guilty of Love" z Castro po raz ostatni przed śmiercią nagrywał John Lee Hooker.

W maju 2010, The Blues Foundation dała Tommy'emu Castro aż cztery Blues Music Award: Blues Male Artist of the Year, Contemporary Blues Album of the Year, B.B. King Entertainer of the Year, a ze swoim zespołem został Band of the Year.

Bilety można rezerwować w internecie za pośrednictwem strony Eventeam.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline