wtorek, 19 lipiec 2011 13:39

Warren Haynes, Gov't Mule w Warszawie. Znamy skład zespołu

Warren Haynes i jego zespół Warren Haynes i jego zespół

Warren Haynes, znany z Gov't Mule, zagra koncert. Warszawa będzie go gościć w Palladium 4 sierpnia. Znamy już skład zespołu, jaki będzie towarzyszyć gitarzyście The Allman Brothers Band.

4 sierpnia wystąpi w Polsce gitarowa legenda - Warren Haynes. Mamy potwierdzenie składu, w jakim zagra. Na klawiszach towarzyszyć mu będzie Nigel Hall, jazzowo-soulowy muzyk, który w swoich solowych projektach urzeka także doskonałym wokalem. Na perkusji zagra znany z występów m.in. z Johnem Scofieldem, nu-jazzowy muzyk Terence Higgins. Na saksofonie usłyszymy obsypywanego nagrodami Rona Hollowaya, wieloletniego członka zespołu zmarłego niedawno Gila Scotta-Herona. Skład warszawskiego koncertu Warrena Haynesa zamyka nowojorski basista Ron Johnson.

Warren Haynes od wielu lat jest związany z The Allman Brothers Band i jest uważany za jednego z najlepszych gitarzystów wszech czasów. Oprócz współpracy z braćmi Allman grał m.in. z Vernonen Reidem, Johnem Scofieldem, Jerrym Cantrellem, Everlastem oraz grupami Dave Matthews Band i The Black Crowes. Założył także własny, szybko zyskujący popularność zespół Gov’t Mule, z którym nagrał 9 studyjnych płyt. Po wydaniu ostatniego krążka „By a Thread” powołał do życia Warren Haynes Band.

Warren Haynes, 4 sierpnia, godz. 19.00, Palladium, ul. Złota 9, Warszawa
Bilety: Eventim.pl, w dniu koncertu w klubie

Warren Haynes wystąpi w ramach Summer Rock & Blues Days. Pozostałe gwiazdy cyklu to Point Blank, którzy występują 19 lipca oraz Beth Hart, którą usłyszymy na dwóch koncertach – 9 sierpnia w Warszawie i 10 sierpnia we Wrocławiu.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry