Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 08 sierpień 2011 05:40

XXI festiwal Blues nad Bobrem. Pilichowski Band nagra DVD (program)

Wojtek Pilichowski Wojtek Pilichowski

8 sierpnia rusza XXI festiwal Blues nad Bobrem. To największe w Polsce warsztaty muzyczne. Będzie też przegląd zespołów bluesowych, a Pilichowski Band zarejestrują materiał na DVD. Sprawdź program.

To już XXI edycja imprezy, która mimo upływu lat wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród fanów bluesa i nie tylko.

Od 1997 roku stałym elementem imprezy jest polowa msza bluesowa, łącząca elementy rzymskokatolickiej liturgii z rytmami bluesa oraz gospel. W poprzednim roku impreza po raz pierwszy miała miejsce na Zamku w Kliczkowie, tutaj też odbędzie się najbliższa edycja.

Ci, którzy w tym czasie odwiedzą zamek mogą liczyć na dużą dawkę porywających dźwięków,
a także Warsztaty Muzyczne im. Wojtka Seweryna, doskonalące między innymi śpiew, grę na gitarze akustycznej, perkusji czy harmonijce. A wszystko pod okiem profesjonalistów oraz artystów polskiej sceny, w tym Krystyny Prońko, Marka Napiórkowskiego, Marka Raduli, Pawła Serafińskiego, Wojciecha Pilichowskiego.

W programie znajduje się też przegląd zespołów bluesowych, które powalczą o Grand Prix w konkursie im. Tadeusza Nalepy, ojca polskiego bluesa. W każdy wieczór na dziedzińcu zamkowym odbywać się będą jam sessions, czyli bluesowe improwizacje z udziałem artystów i warsztatowiczów.

Do wydarzeń specjalnych z pewnością można zaliczyć koncert zespołu Pilichowski Band, połączony z sesją nagraniową płyty DVD.

- Projekt zwieńczy trasę koncertową promującą płytę „Noise live – koncert w Trójce” – mówi Ewa Ołenicz-Biernacka, jedna
z organizatorek festiwalu Blues nad Bobrem. – Jest szansa, że w nagraniu spróbują swych sił również uczestnicy warsztatów. Możliwe, że nie tylko zagrają i zaśpiewają, ale przede wszystkim dane im będzie poznać, tak od kuchni, proces przygotowań profesjonalnego projektu artystycznego. Poza tym uczestniczyć w niezwykle zapowiadającym się widowisku, bo atrakcyjnym muzycznie, odbywającym się w naprawdę pięknym miejscu i świetnej atmosferze.

XXI festiwal Blues nad Bobrem - program

8 – 15 sierpnia 2011r.

I Warsztaty Muzyczne im. Wojtka Seweryna

Największe w Polsce: 19 klas, w tym m.in.
6 klas gitary elektrycznej,
3 harmonijki – najwybitniejsi muzycy polscy, a wśród nich: Krystyna Prońko , Jacek Jaguś , Artur Lesicki , Leszek Cichoński , Marek Napiórkowski, Jacek Królik, Marek Raduli, Roman Puchowski, Wojciech Pilichowski, Tomasz Grabowy, Bartosz Łęczycki, Paweł Serafiński.

12 sierpnia 2011r. godz. 19.00

II Koncert live zespołu „Pilichowski Band” połączony z sesją nagraniową płyty DVD na dziedzińcu głównym Zamku Kliczków. Projekt będący zwieńczeniem trasy koncertowej promującej płytę "Noise Live - koncert
w Trójce".

13 sierpnia 2011r. godz. 19.00

III Msza w oprawie bluesowej – Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (kościół na os. Kwiatowym) w Bolesławcu. Po mszy koncert Dominiki Michalak.

14 sierpnia 2011r. godz. 15.00

IV XVIII Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy – Zamek Kliczków - mały dziedziniec.
Po przeglądzie koncert finałowy,
a w nim między innymi zespoły Hard Times, Driftin Sheep i Amnezja.

Codziennie od godz. 21.00
jam sesions na dziedzińcu zamkowym, dużo dobrej muzyki, występy profesjonalistów i młodzieży uczącej się na warsztatach.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline