Bluesonline poleca

środa, 24 sierpień 2011 18:22

Leszek Cichoński nagrał Sobą gram. Śpiewa po polsku (wideo)

Leszek Cichoński jak w teledysku do Sobą gram Leszek Cichoński jak w teledysku do Sobą gram

Sobą gram to piosenki o których marzyłem od dawna - mówi Leszek Cichoński. Mistrz gitary planuje premierę nowej płyty jesienią. Wśród gości - Gienek Loska.

Radio bluesonline.pl: Będzie nowa płyta Leszka Cichońskiego – autorska, po polsku, a co na niej będzie?

Leszek Cichoński: Piosenki, o których marzyłem mogę powiedzieć od dawna, zupełnie nowe utwory, kilka również z moimi tekstami. Natomiast tytułowy utwór „Sobą gram” jest o gitarze, o miłości do gitary, tekst napisał Jacek Cygan. Ten utwór już jest promowany jako singiel, jest na YouTube, zapraszam, zachęcam. Można wpisać „Sobą gram” i znaleźć bardzo fajny teledysk, również tematycznie po trosze dotyczący Wrocławia, wrocławskich gitar, tej imprezy, która od dziewięciu lat przyciąga do Wrocławia tłumy gitarzystów i pasjonatów tego wspaniałego instrumentu.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true">

Oprócz tego utwory o bardzo różnym charakterze,  zarówno ostre, rockowe wręcz, jak i balladowe. Myślę, że dla wszystkich, którzy mnie znają będzie to trochę zaskoczenie, bo będzie tam relatywnie mało bluesa,  a właśnie więcej ciekawych melodii, ciekawych tematów i refleksyjnych tekstów. Zachęcam do śledzenia  tego, co się będzie działo na mojej stronie w internecie.

Premierę przewiduję na koniec października, listopad, jeszcze dokładnie zobaczymy, kiedy się najlepiej wstrzelić. Wydawcą jest Luna, wrocławskie wydawnictwo. Chcę tę płytę skończyć do końca sierpnia no i później już takie końcowe, produkcyjne zabiegi. Myślę, że w połowie września, najdalej do końca września będę miał ten krążek w ręce i będziemy walczyć dalej.

Ale żeby walczyć, trzeba nagrać. Ty śpiewasz i grasz na gitarze, ale  to nie będzie solowa płyta zagrana na wszystkich instrumentach, są przecież inni muzycy. Kto to jest?

Gra przede wszystkim skład, który gra ze mną od dawna – Łukasz Sobolak na bębnach, Robert Jarmużek na klawiszach i Tomek Grabowy na basie, to jest ta główna sekcja. Zaśpiewa też parę ciekawych osób, Łukasz Buczkowski zaspiewa cztery piosenki, ja zaśpiewam trzy piosenki, jedną – jeszcze się waham – albo sam zaśpiewam z Kasią Mirowską, albo zaśpiewa to Łukasz. Bardzo zabawny tekst „Kot i pies” o relacjach damsko-męskich.

Utwór pod tytułem „Właśnie teraz” zaśpiewa Mateusz Krautwurst. Myślę, że to też będzie zaskoczenie dla jego fanów i moich fanów, że taki utwór i w takiej wersji powstał.

Jest też cień szansy, że jeden lub dwa utwory zaśpiewa Gienek Loska, jak tylko zdołamy się dopasować terminami, to jest chęć z obu stron do współpracy.

I zupełna ciekawostka z wczoraj, wręcz poprosiłem Wojtka Karolaka, żeby mi dograł hammonda do jednego utworu, w którym po prostu hammond musiał być, musiał być z racji trochę gospelowego charakteru tej piosenki i tytułu „All My Brotherhood” – taki dałem tytuł temu numerowi, który gdzieś tam nawiązuje w temacie gitarowym do Allmanów, no i dzięki hammondowi nabrał rzeczywiście takiego charakteru.

Powiedziałeś Gienek Loska. Wierzyłeś w ogóle, że on może wygrać X-Factor czy nie?

Poziom był słaby tak naprawdę, także byłem prawie pewien, że on jest najprawdziwszym kandydatem i najbardziej autentycznym człowiekiem i wokalistą i artystą z charyzmą. Miałem wątpliwości, bo wiadomo - wszystko się może wydarzyć, różne względy na to wpływają, ale byłem przekonany, że on na to najbardziej zasługuje.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry