Wydrukuj tę stronę
niedziela, 28 sierpień 2011 15:07

Harmonica Bridge 2011: Coll, King i Wierzcholski na finał (zdjęcia, wideo)

Sławek Wierzcholski, Giles King i Marcos Coll na finał Harmonica Bridge Toruń 2011 Sławek Wierzcholski, Giles King i Marcos Coll na finał Harmonica Bridge Toruń 2011

Marcos Coll, Giles King i Sławek Wierzcholski zagrali razem podczas Harmonica Bridge Festival 2011 w amfiteatrze w Toruniu. Wcześnij muzycy obserwowali konkurs harmonijkarzy, a publiczność bawiła się z Zydeco Flow.

- Wcale nie jestem najlepszy w Hiszpanii - mówił radiu bluesonline.pl Marcos Coll. Ale to co pokazał i jak umiał bawić się z publicznością w toruńskim amfiteatrze na długo zostanie w pamięci. - Byłem tu przed rokiem i chyba się spodobałem - mówił nam nieśmiało Coll. Ale na scenie był prawdziwą harmonijkową orkiestrą, nie zasklepiając sie w jednym gatunku. Publiczność usłyszała nawet próbkę hiszpańskiego rapu.

ricmcclarrin

Zespołem zza perkusji kierował i śpiewał Rico McClarrin. Publiczności od razu przypadł do gustu także basista międzynarodowego zespołu. Muzyk po zaśpiewaniu jednej kompozycji, po prostu musiał zaspiewać toruńskiej publiczności coś jeszcze. A potem - jak to Harmonica Bridge jest zawsze w zwyczaju - na scenie zagrali wspólnie Marcos Coll i Sławek Wierzcholski.

latinowierzch

Potem amfiteatr zaanektowała grupa Marka Olbricha. - To Zbigniew Hołdys nazwał mnie Bestią - opowiadał nam ze śmiechem basista, któy nagrywa i koncertuje z tuzami światowej muzyki, szczególnie w USA. - W Wielkiej Brytanii zaczynałem od grania po klubach - przyznał Olbrich. teraz to w jego zespole gra jeden z najbradziej emocjonalnych brytyjskich harmonijkarzy Giles King. A wszyscy muzycy nie są pozbawieni poczucia humowu i wprost uwielbiają wciągać publiczność do zabawy.

kingszaleje

Na finał nie mogło się obejść bez wspólnych szaleństw wszystkich trzech harmonijkarzy. Publiczność żegnała ich owacjami na stojąco.

Przedpołudnie w sobotę na Harmonica Bridge wypełnił konkuurs harmonijkarzy. Pierwsze miejsce zajął Mieszko Służewski. (więcej o konkursie napiszemy w osobnym artykule).

Toruńska Starówka przez godzinę należała zaś do Zydeco Flow. Zespół słynący  z bardzo żywiolowych koncertów świetnie sprawdził się w miejskiej przestrzeni.

zydecotorun

 

Adrian Zasada bez problemu wychodził do publiczności i nawet afrykański upał nie mógł popsuć świetnej zabawy.

Rozbawić słuchaczy próbowal też niemiecki duet Juke Joint Pimps, ale to chyba nie był ich dzień.

juke

Tak czy inaczej i Toruń i Bydgoszcz przez cztery dni pełne były bluesa z harmonijką w roli głównej. I znów do miast przyjechali prawdziwi wirtuozi, których nie można zobaczyć ani usłyszeć na innych festiwalach. Punktualność i brak agresywnej i najczęściej zupełnie zbędnej ochrony nadają Harmonica Bridge niezwykle ciepły, wrecz familiarny charakter. Bardzo dobry festiwal, w miastach, gdzie gotyk rzeczywiście - jak blues - jest na dotyk.

Wideo i wywiady z artystami wkrótce.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline