Wydrukuj tę stronę
piątek, 09 wrzesień 2011 09:47

Tad Robinson i Alex Schultz na 47. Warsaw Blues Night (wideo)

Tad Robinson by Jennifer Murphy Tad Robinson by Jennifer Murphy

Tad Robinson Band i Alex Schultz wystąpią podczas 47. Warsaw Blues Night. Koncert w klubie Hybrydy 17 października 2011 roku otworzy Limboski. Zagra muzykę z projektu „Tribute to Georgie Buck”.

Tad Robinson to wokalista i harmonijkarz doskonale znany miłośnikom bluesa zarówno ze swej solowej kariery, jak i z wieloletniej współpracy z Dave’m Specterem. To, co czyni go wyjątkowym, to głos, którego barwa tworzy niesamowitą mieszankę brzmień bluesowych i soulowych. Przez wielu krytyków uznawany jest najczarniejszym wśród białych wokalistów. Jeden z nich posunął się do stwierdzenia, że Michael Bolton powinien go słuchać na kolanach.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

Nie bez znaczenia jest fakt, że jego kunszt doceniają renomowane wytwórnie płytowe, dla których Robinson nagrywa płyty: Delmark i Severn Records.

Tad Robinson ma na swoim koncie siedem nominacji do Blues Music Awards.

Dodatkową atrakcją koncertu w Hybrydach będzie zespół wspierający Tada Robinsona, a w szczególności gitarzysta Alex Schultz. Schultz jest zaliczany do absolutnej czołówki gitarzystów bluesowych na świecie. Jest muzykiem, z usług którego korzystają największe gwiazdy. To on przez wiele lat dodawał smaku brzmieniu zespołu Roda Piazzy. Ciepły, jazzujący dźwięk jego gitary słychać m.in. na płytach Williama Clarke’a i Lestera Butlera.

Oprócz Robinsona i Schultza na scenie pojawi się elita chicagowskich instrumentalistów:

Steve Gomes - gitara basowa (2 nominacje do Blues Music Awards, współpraca m.in. z Lutherem Allisonem i Ronnie’m Earlem),

Robb Stuppka - perkusja (2 nominacje do Blues Music Awards, współpraca m.in. z Lutherem Allisonem i Joe Louis Walkerem),

Kevin Anker – instrumenty klawiszowe (współpraca m.in. z Darrellem Nulischem).

Wieczór rozpocznie jeden z najoryginalniejszych polskich muzyków okołobluesowych Michał Augustyniak vel Limboski z projektem „Tribute to Georgie Buck”, który jest hołdem dla bluesa przedwojennego i jego twórców. Z pewnością usłyszymy standardy m.in.: Roberta Johnsona, Blind Williego Johnsona i Skipa Jamesa, które składają się na płytę pod tym samym tytułem.

Więcej informacji na Warsaw Blues Night.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline