Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 12 wrzesień 2011 19:20

C.J. Chenier, syn króla zydeco, wraca na Rawa Blues Festival 2011

C.J. Chenier C.J. Chenier

- Zawsze chciałem dostać drugą szansę, aby móc wrócić na Rawa Blues Festival i dać ludziom sto procent tego, co mam do przekazania - mówi C.J. Chenier. Właśnie nagrał nowy krążek - Can't Sit Down i przyjeżdża 8 października do katowickiego Spodka.

Na jedyny koncert w Europie prosto z Luizjany przylatuje C.J. Chenier & Red Hot Louisiana Band. Mistrz akordeounu zagra na Rawa Blues Festival już po raz drugi. Występ będzie częścią celebracji jubileuszu Alligator Records.

Fani zydeco ciągle mają w pamięci pierwszy występ Cheniera i części jego zespołu, która zdołała dotrzeć do Spodka na Rawa Blues Festival w 2002. Wówczas dwóch członków jego zespołu nie przybyło na czas z powodu odwołanych lotów z USA.

W rozmowie Chenier nawiązuje do tego pamiętnego koncertu: Zawsze chciałem dostać drugą szansę, aby móc wrócić i dać ludziom sto procent tego, co mam do przekazania. Teraz ją otrzymałem i jestem bardzo szczęśliwy.

Okrzyknięty jednogłośnie najlepszym żyjącym akordeonistą i wokalistą zydeco, C.J. Chenier stał się legendą. Artysta jest fenomenem na skalę światową, który można porównywać tylko z jego ojcem – Cliftonem Chenier. Jednak muzyk z dużym dystansem podchodzi do tych stwierdzeń. Na pytanie dotyczące występu na Rawa Blues Festival 2011 wykazuje ogromny entuzjazm i pewne zaskoczenie, że został wybrany do wzięcia udziału w już historycznym festiwalu i dodatkowo w tak doborowym towarzystwie genialnych wykonawców.

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Tegoroczna 31. edycja to jedyny oficjalny koncert w Europie z okazji jubileuszu 40-lecia legendarnej wytwórni Alligator Records.

Bilety na 31. edycję festiwalu, która odbędzie się 8 października w katowickim Spodku są sprzedawane w kilkuset punktach sieci Ticketpro w całej Polsce oraz w internecie poprzez serwis Ticketpro.pl. Ceny biletów w zaczynają się od 65 PLN. Szczegóły na temat festiwalu można znaleźć w oficjalnym serwisie www.rawablues.com.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline