Bluesonline poleca

czwartek, 29 grudzień 2011 12:02

WOŚP 2012. Bluesowa Orkiestra Świątecznej Pomocy (program)

Przytuła & Kruk zagrali także na Warsaw Blues Night Przytuła & Kruk zagrali także na Warsaw Blues Night

WOŚP 2012 to także polski blues. W tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy usłyszeć będzie można również bluesa. Bluesowa Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 8 stycznia 2012 roku o godzinie 17 w krakowskim Klubie Studenckim „Żaczek”. Wśród muzyków duet Przytuła & Kruk (na zdjęciu)

W tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy usłyszeć będzie można również bluesa! Dokładnie 8 stycznia 2012 roku o godzinie 17.00 w krakowskim Klubie Studenckim „Żaczek”, odbędzie się impreza towarzysząca Finałowi tego przedsięwzięcia. Równocześnie będzie to kolejna odsłona koncertów, zapowiadających III edycję studenckiego festiwalu Bluesroads.

 

Zagrają krakowskie zespoły bluesowe i około bluesowe, a są to:


Hard Times


Hard Times to niezwykłe trio z Krakowa, które udowadnia, że akustyczny blues jest gatunkiem zarówno aktualnym jak i bardzo pojemnym. Na i ch repertuar składają się bluesowe pieśni i ragtime’y w autorskich aranżacjach sięgających inspiracją od muzyki hiszpańskiej po afrykański folk, okraszone spontaniczną improwizacją i radością wspólnego muzykowania.


Cheap Tobacco


Zespół Cheap Tobacco rozpoczął swoje działania w czerwcu 2010 roku występem w przeglądzie na Galicja Blues Festiwal w Krośnie. Wraz z biegiem czasu ich kariera zaczęła nabierać tępa, a co za tym poszło- wiele  wyróżnień i nagród na różnorakich przeglądach muzycznych i festiwalach. To wszystko za sprawą profesjonalizmu, jaki reprezentowany jest przez ów zespół, ale też niebagatelnych muzyków, którzy reprezentują naprawdę wysoki poziom.


Dominik Plebanek


Jest wokalistą i gitarzystą fingerstyle’owym specjalizującym się w solowych występach. Jego umiejętność równoczesnego grania melodii, basu i harmonii pozwala mu brzmieć jak cały zespół, mimo że występuje sam. Ma za sobą prawie 100 zagranych koncertów. Jego repertuar zawiera zarówno jego własne kompozycje, jak i szeroką gamę coverów znanych utworów w zaskakujących aranżacjach.


Przytuła & Kruk


To dwóch młodych ludzi, których łączy miłość do żywej muzyki i pasja tradycyjnego, akustycznego bluesa. Od sierpnia 2008 roku z niepohamowanym impetem przebijają się przez kolejne przeglądy i konkursy na wyżyny popularności. Duet zdobywa serca fanów nie tylko muzyką, ale też abstrakcyjnym poczuciem humoru i rozbrajającą bezpośredniością. W trakcie koncertów łączą tradycję z młodzieńczą energią, nadając starej muzyce nową jakość.


Fabryka Zabawek


Projekt powstał pod koniec roku 2010 jako duet tworzony przez Damiana Skórę i Marcina Dyjaka. Utwory, w większości, miały charakter instrumentalny. W październiku 2011 skład zasiliła Ela Łuszczakiewicz. Od tej pory trio to połączenie śpiewu, fingerstyle i harmonijk ustnej. Zespół kładzie nacisk przede wszystkim na autorskie utwory dołączając do tego własne aranże popularnych standartów muzyki jazzowej i pobocznych.

 

Monkey Business


Krakowska grupa grająca Bluesa. Oficjalny start w karierę to rok 1985. M.B. dzielił sceny najlepszych polskich klubów i festiwali z takimi wykonawcami jak Tadeusz Nalepa z zespołem, Dżem z Ryśkiem Riedlem, Easy Rider braci Wodzińskich i wielu innych.

 

L’Orange Electrique


L’Orange Electrique to młoda, świeża formacja z Krakowa. Trzon zespołu tworzą Paweł Czajkowski i Michele Cuscito - wokalista i harmonijkarz  prosto z Włoch. Ten duet chyba na stałe przyrósł do brytyjskiego bluesa oraz fali psychodelicznego rocka. Twórczość grupy opatrzona jest kosmopolitycznym podejściem do poszczególnych instrumentów i utworów, a także opiera się na zabawie i swobodzie muzyków.

Po koncertach zapraszamy na jam session! W trakcie wspólnego grania, odbędą się aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Organizatorami przedsięwzięcia są:

-Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej „Bluesroads”
- Sztab wielkiej orkiestry Gazety Krakowskie
- Klub Żaczek
- Fundacja Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego „Bratniak”

Partnerem imprezy jest Sztab Wielkiej Orkiestry Uniwersytetu Jagiellońskiego

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry