Bluesonline poleca

środa, 15 maj 2013 16:39

Bluesroads Festival 2013 Kraków. Będą Natalia Przybysz i Wojciech Waglewski

Natalia Natu Przybysz w progranie pieśni Janis Joplin Kozmic Blues wystąpi podczas Bluesroads Festival Natalia Natu Przybysz w progranie pieśni Janis Joplin Kozmic Blues wystąpi podczas Bluesroads Festival

Natalia Natu Przybysz (na zdjęciu) i Wojciech Waglewski zaśpiewają podczas Bluesroads Festiwal 2013. To już czwarty Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej w Krakowie.

W tym roku po raz czwarty odbędzie się Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej w Krakowie – Bluesroads Festival. Program jest niezwykle atrakcyjny, ponieważ oprócz licznych koncertów pojawią się również warsztaty instrumentalno-wokalne z wybitnymi muzykami, bluesowy tramwaj, bluesoteka, jam session, wernisaż fotografii oraz Akademia Bluesa. Na scenie Klubu Studenckiego „Żaczek” wystąpi wielu artystów, m.in. Wojciech Waglewski & Bartosz Łęczycki, Natalia Przybysz, Harmonijkowy Atak czy Stan Breckenridge & Klaudia Kowalik (USA/POL). Festiwal odbędzie się w dniach 22-26 maja 2013 roku w Klubie Żaczek. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">        

Bluesroads Festival jest jedynym studenckim festiwalem bluesowym na świecie. Organizowany jest przez krakowskich studentów we współpracy z Fundacją Studentów                     i Absolwentów UJ „Bratniak”. Sponsorem Głównym festiwalu jest Samorząd Studentów UJ.

Festiwal rozpoczyna Akademia Bluesa w auli Wyższej Szkoły Europejskiej im. Tischnera (22/23 maja), podczas której dowiecie się wiele o historii bluesa i kulturze Afroamerykanów, obejrzycie fotorelacje z podróży do Afryki, Luizjany i Karoliny Południowej oraz posłuchacie koncertów Marka Motyki i gwiazdy festiwalu Stana Breckenridge. W środowe popołudnie zapraszamy także na Plac Szczepański, gdzie odbędzie się wernisaż pt. “Walking the Blues Roads: ex-slave (1937-1938)”, złożony ze zdjęć pochodzących z kolekcji Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych. Wernisaż muzycznie ubarwi koncert Michała Kuszczyckiego & Tommaso Corvo. Tego dnia odbędzie się także prezentacja programu festiwalu połączona z koncertem The Missing Part w Księgarni Empik na Rynku Głównym . Pierwszy dzień festiwalu zakończą: koncert zespołu Workaholic w Klubie Kornet i jam session z L'Orange Electrique w Harris Piano Jazz Bar.

 

Drugi dzień upłynie pod znakiem tańca w rytmie rock and rolla i bluesa w Klubie Żaczek. Będzie można wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Studio Swing & Sway, a potem sprawdzić się na parkiecie w trakcie bluesoteki z muzyką na żywo w wykonaniu Bartek Przytuła Big Band, będzie to premiera projektu bluesowego wokalisty 2012 roku w Polsce! Kontynuowane będą też wykłady w Akademii Bluesa, a dodatkową atrakcją będzie bluesowy tramwaj.

Zobacz warsztaty taneczne, bluesowy tramwaj i bluesotekę z zeszłego roku!

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">  

Piątek, sobota i niedziela to warsztaty instrumentalno-wokalne w Instytucie Psychologii UJ (zapisy: http://bluesroads.pl/warsztat.php). Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą podszkolić swój śpiew lub umiejętności gry na gitarze, harmonijce czy perkusji pod okiem wybitnych polskich muzyków. W sobotę odbędą się specjalne warsztaty umuzykalniające dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

Każdy z tych trzech dni zakończy niezwykły koncert gwiazd w Klubie Studenckim „Żaczek”. W piątek usłyszymy Fabrizio Canale, laureata zeszłorocznego przeglądu zespołów, Stana Breckendridge'a z Klaudią Kowalik oraz duet Waglewski & Łęczycki.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

Następnego dnia swoją szansę na pokazanie się szerszej publiczności będą mieli muzycy z całej Polski, którzy wystąpią w przeglądzie zespołów. Wyniki poznamy wieczorem, a zwycięzca otrzyma ogromną pulę nagród z trasą koncertową i nagraniem EP-ki na czele. Dzień zakończy koncert gwiazd, w którym wystąpią: legenda polskiego akustycznego bluesa Paweł Ostafil, zespół Outsider grający tanecznego chicagowskiego bluesa oraz polskie bluesowe All-Stars, czyli Harmonijkowy Atak.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

Ostatni dzień festiwalu to piknik bluesowy na krakowskich Błoniach w godzinach południowych oraz koncerty wieczorem. Wystąpi zwycięzca przeglądu, Blue Band Blues oraz Natalia Przybysz znana m.in. z zespołu Sistars. Tym razem usłyszymy ją w niezwykłym projekcie „Kozmic blues: Tribute to Janis Joplin”.

Impreza została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Honorowy Patronat nad Festiwalem objęli: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Konsul Stanów Zjednoczonych Ellen Germain, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, Rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak. Partnerem festiwalu jest Wyższa Szkoła Europejska im. Tischnera.

Serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich organizatorów.

POCZUJCIE KLIMAT DELTY MISISSIPPI NAD WISŁĄ!!!

Szczegółowy program Bluesroads Festival dostępny jest na stronie: www.bluesroads.pl oraz na funpage'u festiwalu na Facebooku.

Najświeższe informacje znajdziecie na naszym Facebooku! www.facebook.com/bluesroadsfestival?

Program festiwalu w pliku PDF: http://bluesroads.pl/program.php

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry