Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

niedziela, 17 październik 2010 21:57

Jesień z Bluesem 2010 i Zaduszki Bluesowe (program)

Jesień z Bluesem i Zaduszki Bluesowe to jedne z najstarszych imprez bluesowych w Polsce. Pierwszy festiwal miał miejsce w 1978 roku, dwa lata później Irek Dudek postanowił przenieść taki pomysł na Śląsk. Sprawdź program 2010. Będzie Harmonijkowy Atak (zdjęcie)

W tym roku Zaduszki Bluesowe w Bialymstoku zostały przesunięte z kameralnej kawiarni na dużą scenę. 19 listopada 2009 roku w kinie Forum przy Legionowej 5 zagrają Wolna Sobota

   

 

i Karolina Cygonek.

       

 

Topowa wokalistka zaśpiewała w 2008 roku na festiwalu Jesień z Bluesem.

Jesień z Bluesem 2010 została sztucznie rozciągnięta do niemal tygodnia imprez.

21 listopada, godz. 19 – spektakl „Moja Mama Janis” przedstawi Jolanta Litwin-Sarzyńska. To porcja świetnej muzyki na żywo i polskie tłumaczenia piosenek Janis Joplin w brawurowych wykonaniach.

24 listopada, godz. 19 - klubokawiarnia Kopiluwak, ul. Sienkiewicza 9– wieczór autorski i promocja książki „Szkice z kultury bluesa” Marka Jakubowskiego i koncert Romka Puchowskiego. Puchowski to polski mistrz fingerstyle i gitary dobro, a przy tym uroczy gawędziarz. Anegdotami z pewnością będzie też sypał Marek Jakubowski. Czy książka będzie ciekawa, dziś trudno powiedzieć, ale przewidziany nakład nie bedzie zbyt imponujący. Obecność na wieczorze autorskim może być obowiązkowa.

25 listopada, godz. 19, kościół św. Wojciecha – koncert Suwałki Gospel Choir. Kierowany przez młodą i ekspresyjną dyrygentkę chór dał świetny występ na Suwąłki Blues Festival w magistrackim patio i dzięki inspiracji portalu bluesonline.pl organizatorzy Jesieni zgodzili się zaprosić zespół do występu w gościnnym kościele pw. św. Wojciecha, największej przedwojennej ewangelickiej świątyni Białegostoku, po II wojnie światowej odkupionej przez Kościół katolicki.

26 listopada, godz. 17, Aleja Bluesa – odsłonięcie tabliczek na Alei Bluesa. Po raz trzeci Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok odsłoni w centrum miasta tabliczki upamiętniające żyjących i zmarłych polskich artystów bluesa. Wydaje się niemal pewna obecność na uroczystości Józefa Skrzeka.

26 listopada, godz. 18 Forum

Why Ducky?

                     

Boogie Boys

 

     

SBB

 

koncert jubileuszowy Braci i Sióstr

27 listopada, godz. 18, Forum

Harmonijkowy Atak (Kamiński, Łęczycki, Wiśniewski)

 

 

Przytuła / Kruk

 

ZVA 12-28 (Słowacja)

 

 

California Honeydrops (USA)


Puste Biuro

26-28 listopada - Białostocka Szkoła Bluesa - Warsztaty Harmonijkowe

Do góry