Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

sobota, 23 październik 2010 00:43

Jimiway 2010: Sherman Robertson, Przytuła i Kruk i inni (zdjęcia, wideo)

Sherman Robertson to prawdziwa gwiazda pierwszego dnia Jimiway Blues Festival 2010. Przytuła i Kruk udowodnili, że blues z delty sprawdza się na festiwalach, miło zaskoczył Outsider Blues. Ostrów Wielkopolski żyje bluesem.

Jimiway Blues Festival 2010 ruszył z kopyta. Sherman Robertson nie zawiódł. Amerykański gwiazdor bluesa, doceniony przez Paula Simona na płycie "Graceland" oszołomił Ostrów Wielkopolski. Dojrzały muzyk wydowbywał z gitary dowolne dźwięki, rzadko epatował szybkością, raczej starając się udowodnić, że gitara w reku bluesmana mówi ludzkim głosem.

 

        

 

I ta sztuka wychodziła mu wyśmienicie. A że do swojego koncertu dodał elemnty show, publiczność w OCK była rozradowana.

sherman i publicznosc

 

Po raz kolejny poradził sobie z publicznością festiwalową duet Przytuła i Kruk. Młodzieńcy nie ustają  w pomysłach na ożywienie sceny poruszanej dosć ascetyczna formułą muzyczną. W Ostrowie ograli kanapę. Ale i tak nie obyło się bez porzucenia mikrofonów i nawiązywania kontaktu z publicznością, chociaż w Ostrowie, to raczej publiczność wymuszała kontakt z muzykami. Koncert był i przemyślany i niezwykle udany.

 

przytul kruka

 

Po raz kolejny ten sam spektakl przedstawił Bogdan szweda wraz z Easy Rider. O ile dwa tygodnie wcześniej, ich występ na Rawa Blues Festival tchnął pewną spontanicznością, w Ostrowie halasowali aż miło, slide Wodzińskiego jęczał pod powały, ale czegoś akurat temu występowi zabrakło.

easyrider

Festiwal otworzył zespoł, który sam organizuje inny festiwal - Przeworsk Blues Festiwal kojarzy się wszak z Outsider Blues. Trzeba przyznać, że zespół w pełnym składzie, ba, nawet wzbogacony o córkę lidera zabrzmiał wyjątkowo zawodowo, nie nudził i wprowadził publiczność w dobry nastrój. Świetne otwarcie.

 

outsider blues

Do góry