Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

Bluesonline poleca

Podlaski Maraton Bluesowy V

wtorek, 26 październik 2010 23:02

Boogie Boys jadą na European Blues Challenge

Boogie Boys (na zdjęciu z Christophem Steinbachem) pojadą w marcu 2011 do Berlina. Będą reprezentować polski blues na European Blues Challenge. O ich wyjeździe zdecydowało dokładnie 59 osob.

Boogie Boys zainwestują w podróż i staną w szranki z zespołami bluesowymi z całej Europy. Taki konkurs wymyśliła latem European Blues Union. Warunki reprezentowania Polski były jednak dosć skomplikowane. Przede wszystkim zespoł musiał dostać propozycję od wydawców kwartalnika Twoj Blues lub w czas usłyszeć o imprezie, a był to środek wakacji. Wyrazić zgodę na poddanie się pod osąd czytelników periodyku i zadeklarowac pokrycie kosztów podróży do Berlina. Według internetowego wydania Twojego Bluesa pod głosowanie postanowiło się poddać 17 zespoołów, na które przyszło ponad 200 głosów. Wystarczyło 59, żeby prawo reprezentowania Polski zdobyli Boogie Boys.

Głosować mogli wyłącznie prenumeratorzy kwartalnika na specjalnych kuponach dołączonych do jesiennego wydania. Właśnie ujawnione zostały szczegółowe wyniki głosowania.

 

Boogie Boys 59
Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa + Jan Błędowski 49
Bogdan Szweda & Easy Rider 35
Jan Gałach Band 27
Przytuła i Kruk 19
Siódma w Nocy 15
Around The Blues 11
Juicy Band 8
Breakmaszyna 7
Outsider Blues 4
Los Potatoes 3
Łącznie na te zespoły przyszlo 237 głosów. A to oznacza, ze na sześciu artystów nie oddano ani jednego głosu.
Nagrodami w konkursie European Blues Challenge będą angaże na najbardziej znaczące bluesowe festiwale w Europie (m.in. Notodden, Lucerne, Cognac, Blues sur Seine, Hondarribia, Bellinzona, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Suwałki Blues Festival i Blues Alive) - informuje Twój Blues, którego redaktor naczelny - Andrzej Matysik, odpowiadał za wytypowanie polskiego przedstawiciela na ten konkurs.
European Blues Challenge odbędzie się w Berlinie w dniach 18-19 marca 2011.

Do góry