Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

Bluesonline poleca

Podlaski Maraton Bluesowy V

niedziela, 07 listopad 2010 11:38

Polish Blues Challenge wygrali Kajetan Drozd, Przytuła i Kruk

Kajetan Drozd Acoustic Trio oraz Przytuła & Kruk (na zdjęciu Andrzeja Matysika, Twój Blues) wygrali wyjazd na International Blues Challenge 2011 do Memphis, U.S.A. HooDoo Band mieli pecha. I nie tylko oni.

5 listopada 2010 r. w T.B.King Blues Club&Restaurant we Włocławku odbył się finał Polish Blues Challenge 2010-Bluesowych Mistrzostw Polski 2010.

Kategoria ZESPÓŁ:

I miejsce + wyjazd na International Blues Challenge2011 do Memphis, U.S.A. + Dyplom + harmonijka ustna firmy SEIDEL zdobyło Kajetan Drozd Acoustic Trio w składzie: Kajetan Drozd  gitara, vocal, harmonijka, Piotr Rożankowski kontrabas, Paweł Rozkrut perkusja.
Wynik 777 punktów
II miejsce + Dyplom - Siódma w Nocy
Wynik: 768 punktów
III miejsce + Dyplom - HooDoo Band
Wynik: 737 punktów
IV miejsce + Dyplom - Puste Biuro
Wynik: 675 punktów
V miejsce + Dyplom - Boogie Chilli
Wynik: 665 punktów


Kategoria SOLO/DUET
I miejsce + wyjazd na International Blues Challenge2011 do Memphis, U.S.A. + Dyplom + harmonijka ustna firmy SEIDEL zdobył duet Przytuła & Kruk w składzie: Bartosz Przytuła - vocal, harmonijka, Tomasz Kruk - gitary akustyczna i dobro oraz instrumenty różne i back vocal
Wynik: 788 punktów
II miejsce + Dyplom - Witek Bielski
Wynik: 696 punktów
III miejsce + Dyplom - Martina Matwiejczuk i Witek Bielski
Wynik: 693 punktów
IV miejsce + Dyplom - Yellow Cab
Wynik: 622 punktów
Ocena maksymalna wynosiła 840 punktów.


Jury oceniało konkurs w składzie: Beata Kossowska, Magda Piskorczyk (przewodnicząca), Andrzej Matysik, Janusz Majewski, Jacek Wroński, Tomasz Bielski (jr), Tadeusz Wyrwicki, Tomasz Bielski (sr). Z ośmiu ocen odrzucone zostały najwyższa i najniższa, a więc wynik końcowy każdego wykonawcy dawała suma punktów przyznanych w sześciu pozostałych ocenach.


Zgodnie z regulaminem finału, wykonawcy którzy z przyczyn losowych nie mogli przyjechać na koncert finałowy, byli oceniani na podstawie wyniku uzyskanego w eliminacjach, pomniejszonego o 1 punkt w każdej kategorii ocen (w sumie o 14 punktów). Dotyczy to miejsca III w kategorii ZESPÓŁ i miejsc II i III w kategorii SOLO/DUET. Martina Matwiejczuk i Witek Bielski nie mogli przyjechać, bo studiują w Anglii, natomiast wielki pech spotkał jednego z faworytów konkursu, zespół HooDoo Band: z powodu odwołania rejsu samolotu, nie zdołał wrócić na czas z zagranicy wokalista, Tomasz Łoś Nitribitt Wszyscy, a więc zarówno jury, zagraniczni goście jak i publiczność zgodnie określili poziom wszystkich wykonawców i koncertu jako całości, jako niezwykle wysoki, podkreślając jednocześnie różnorodność prezentowanych stylów. Koncert, rozpoczęty o godz. 18-ej zakończył się o 2:00 następnego dnia.


Zwycięzcy wylatują do Memphis w dniu 31 stycznia 2011 i wracają 6 lutego 2011 r. Mieszkają w Super 8 Motel, West Illinois Street, Graceland, Memphis.


Najpierw dwukrotnie występują w półfinałach, odbywających się w słynnych klubach bluesowych przy Beale Street i są oceniani przez 3-osobowe jury. Z każdego klubu jeden wykonawca przechodzi do finału, który odbędzie się w pięknym Orpheum Theater.


Jest też szansa, że któryś (a może oba) zespoły wezmą udział w prestiżowym koncercie poza konkursem, czyli FedEx International Showcase.
Dalsze informacje wkrótce.

Tomasz Bielski

Do góry