piątek, 29 kwiecień 2016 06:42

Pub 6-ścian. Jennifer Batten na gitarze solo i z zespołem (zdjęcia, wideo)

Jennifer Batten at 6-ścian pub, Białystok, Poland Jennifer Batten at 6-ścian pub, Białystok, Poland

Białostocki pub 6-ścian gościł artystkę światowego formatu. Jennifer Batten przez 10 lat grała na koncertach Michaela Jacksona karkołomne solówki, ale swoje serce oddała chyba najpełniej jazz rockowi.

Koncert Jennifer Batten był przemyślanym pokazem umiejętności artystki. Pierwsza część - według znanego powiedzenia - ćwicz, a nie będziesz miał z kim grać - była popisem jej solowych umiejętności, z akompaniamentem z mp3 z towarzyszącymi mu filmikami. Wtedy można było wsłuchać się w niuanse gry Jennifer Batten, kto miał szczęście i dopchał się bliżej sceny, mógł też zobaczyć w jakich pozycjach artystka gra swoje solówki.

Jak każdy zawodowiec, nie zapomniała o elementach show, którym niewątpliwie była wzbudzająca entuzjazm słuchaczy wiązanka solówek z najsławniejszych utworów rocka i bluesa - od Led Zeppelin do wspomnianego Michaela Jacksona.

W drugiej części występu do Jennifer Batten dołączyli Łukasz Gorczyca na basie, Tomasz Dominik za bębnami i Jacek Prokopowicz przy klawiaturze. Słychać było, że muzycy wcześniej ze sobą ćwiczyli, a ich wersje standardów Weather Report, z rozbudowanymi solówkami klawiszowca i basisty, nie tylko Batten, brzmiały super profesjonalnie.

Wizyta Jennifer Batten to nie tylko powiew wielkiego świata, ale też proza codzienności. Znakomita artystka by żyć, ciągle musi być w trasie i właściwie nie pogardzi żadnym miejscem, w którym może oprócz braw liczyć na godziwe wynagrodzenie.

Zobacz zdjęcia z koncertu: Jennifer Batten w 6-ścian pub

Do góry