Wydrukuj tę stronę
piątek, 17 grudzień 2010 15:30

Tomasz Dziubiński nie żyje. Metal Mind wydawał także polski blues.

Tomasz Dziubiński nie żyje. Prezes Metal Mind Productions zmarł 16 grudnia 2010 roku. Jego firma wprowadziła na rynek Metal Hammer. Stworzył imperium, w którym było miejsce dla Tadeusza Nalepy, zespołów Kasa Chorych czy SBB.

Po długiej i ciężkiej chorobie dnia 16 grudnia odszedł od nas Prezes Tomasz Dziubiński.

Z muzyką rockową i metalową związał się już na początku lat 80. pracując jako dziennikarz a później manager i prężny animator sceny muzycznej. W 1989 roku założył firmę Metal Mind Productions, a w 1990 roku wprowadził na polski rynek magazyn Metal Hammer, którego redaktorem naczelnym pozostał po dziś dzień.

Do końca pozostał wierny muzyce, bardzo czekał na nowe albumy Rush, Pendragon i wciąż wierzył w reaktywację Black Sabbath w oryginalnym składzie... Jego plany koncertowe i wydawnicze na kolejne lata będą realizowane przez zarząd i ekipę Metal Mind Productions.

Fani bluesa są mu wdzięczni za wydanie archiwalnych nagrań zespołów Kasa Chorych, płyt Tadeusza Nalepy, czy albumu Tribute. To on zaopiekował się reaktywowanym SBB czy uwiecznił Ogród Wyobraźni. Będzie nam Go brakowało.


Najnowsze od Bluesonline