Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

Bluesonline poleca

Podlaski Maraton Bluesowy V

niedziela, 09 styczeń 2011 21:25

Gienek Loska gra 20 lat, ale wylansował go Mam talent!

Gienek Loska zespół Seven B założył w Grodnie. W Polsce koncertuje już kilkanaście lat. Przez picie stracił zespół. Obiecuje, że w 2011 wyda płytę.

 

Gienek Loska to facet o niesamowitym głosie. Tylko on ma chyba prawo i możliwości, by zaśpiewać "Dziwny jest ten świat" i tak jak Czesław Wydrzycki urodził się na terenach Białorusi.

W Polsce szalał grając własne piosenki i największe standardy blues rocka nie wyłączącając Deep Purple i Led Zeppelin przez lata.


  


Od kilku lat często pojawia się na wrocławskim rynku śpiewając tylko z gitarą. - Dla mnie granie na ulicy to rodzaj uzależnienia - powiedziałw rozmowie z MM Wrocław.

 

Ale żeby zarobić na życie, jeździ także po szkołach, śpiewa i opowiada o świecie bez alkoholu i narkotyków. - Pierwszego papierosa zapaliłem w wieku 11 lat. Alkohol pojawił się w wieku 14 lat i tak do 2005 roku, kiedy przez picie odszedłem z mojego zespołu - wyznał MM Wrocław.I ta praca okazała się być bardzo potrzebna. "Jak chodziłem do gimnazjum, to również przyjechał do nas i opowiedział swoją historię. To było tak z dwa/trzy lata temu, w sumie dzięki niemu jeszcze się nie upiłem" - skomentował jedno z nagrań Loski na You Tube Arientar.

Ostatnie lata przyniosły też wspólną płytę z Alkiem Mrożkiem, nestorem polskiej rockowej gitary. "Lepiej niż wczoraj" to nie tylko wypieszczona produkcja, ale i pełen rockowej dzikości i bluesowego feelingu głos Loski.

W końcu 2010 roku Polska mogła zobaczyć go przez moment w telewizji TVN w programie Mam talent! Zaskoczył jury, ale nie przeszedł dalej.

Wtedy zaczęło się nerwowe poszukiwanie przez telewidzów nagrań Loski. I tak trafili na kanał bluesonlinePL na You Tube.

 

Wśród komentarzy pojawiły się spekulacje o wejściu Loski w skład grupy Dżem.

"Następca Niemena jest idealny i nawet widziała bym Jego jako wokalistę zespołu "Dżem"- komentowała olenia84.

"Przestańcie pieprzyć o Dżemie, następcach Niemena? itp, oleniu84 i inni. Genek to jest oddzielna osobowość. Ja nie chcę żeby ten gość odcinał kupony od ś.p. Dżemu czy leciał na coverach Niemena (choć covery wszystkiego - co słychać - robi zajebiście). Genek zasługuje na więcej, niż odcinanie kuponów od cudzej sławy. Nie wątpię, że stać go na tworzenie własnej muzyki, na nowe, własne utwory - tworzone samodzielnie czy we współpracy z innymi muzykami. Szacun dla Genka i oby nagrał płytę" - napisał z kolei Wacek4444.Jeszcze w październiku 2010 roku Loska w wywiadzie dla Interii powiedział, że pracuje nad swoją pierwszą w pełni profesjonalną płytą, którą chce wydać już w styczniu. Czekamy.

Do góry