Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

Bluesonline poleca

Podlaski Maraton Bluesowy V

środa, 23 listopad 2016 23:02

32. Jesień z Bluesem 2016. Peter Mante’s Gospel Project rozśpiewali kino Forum (zdjęcia, wideo)

Peter Mante’s Gospel Project at kino Forum, Białystok, during 32. Jesień z Bluesem 2016 festival Peter Mante’s Gospel Project at kino Forum, Białystok, during 32. Jesień z Bluesem 2016 festival

Peter Mante’s Gospel Project w wielkim stylu otworzyli koncerty w kinie Forum w ramach 32. festwalu Jesień z Bluesem 2016. Od wielu lat muzyka gospel jest obowiązkowym wproadzeniem w klimat najstarszego bluesowego festiwalu w Polsce.

Peter Mante’s Gospel Project istnieją od 2002 roku, powstali w Nadrenii, w okolicach Düsseldorfu. Liderem Peter Mante’s Gospel Project jest Peter Mante, znakomity pianista, dyrygent i aranżer, absolwent Rhema Bibel Training Zentrum w Bonn.

Peter posiada szczególne zdolności w jednoczeniu ludzi poprzez śpiew na chwałę Boga, jego zespół zaczynał od występów podczas nabożeństw kościelnych, ślubów i różnych uroczystości świeckich. Dziś Peter Mante’s Gospel Project znany jest publiczności całej niemal Europy, brał udział w największych galach muzycznych m.in. w Danii, Holandii, Francji, Luxemburgu i Niemczech. Nic dziwnego, bowiem koncerty Petera Mante i jego grupy charakteryzują się nie tylko doskonałym muzycznym przygotowaniem, ale także niesamowitą energią, która porywa słuchaczy.

Podstawowy skład grupy stanowi kwintet doświadczonych, pełnych pasji i nieprzeciętnie utalentowanych wokalistów, jednak – w zależności od potrzeb – bywa rozszerzany nawet do 20 osób.

W Białymstoku wystarczył fortepian, bas, bębny i świetne głosy. W połćzeniu z uwielbieniem Boga, brzmieli niezwykle szczerze i przede wszystkim z niezwykłą siłą..

Sposób postrzegania kościołów reformowanych muzyki podczas modlitwy, spontaniczne reakcje, znalazły doskonałe odbicie w zachowanu wokalistów w białostockim kinie Forum.

Momentami wydawali się wręcz zaskoczeni muzykalnością białostockiej publiczności, któej nie trzeba było wcale namawiać do wspólnego powtarzania refrenów.

Wydawąło się wręcz, że na koncert Peter Mante’s Gospel Project przyszli słuchacze, któzy naco dzień są bardzo blisko śpiewu i najzwyczajniej w świecie chcieli pośpiewać z prawdziwymi czarnoskórymi wokalistami. Okazję wykorzystali z pożytkiem dla wszystkich. Z pewnością wokaliści tego projektu na długo zapamiętają interakcję, jaka wytworzyła się podczas 32. festiwalu Jesień z BLuesem 2016.

 

Tu zobaczysz zdjęcia z koncertu:

Peter Mante’s Gospel Project at Białystok, Poland

Do góry