Wydrukuj tę stronę
czwartek, 09 luty 2017 19:25

Hard Rock Pub Pamela. Mark Olbrich Blues Eternity na żywo na antenie Radia PiK na 19. urodziny klubu (zdjęcia)

Mark Olbrich Blues Eternity played live on Polish Radio PiK broadcast at Hard Rock Pub Pamela by Wojcech Zillmann Mark Olbrich Blues Eternity played live on Polish Radio PiK broadcast at Hard Rock Pub Pamela by Wojcech Zillmann

Mark Olbrich Blues Eternity oraz Magda Piskorczyk ze swoim zespołem zagrali w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu. Radio Pomorza i Kujaw, czyli Radio PiK transmitowało występ polsko-brytyjskiej ekipy, retransmisja koncertu Magdy Piskorczyk planowana jest w marcu 2017.

Magda Piskorczyk na scenie Hard Rock Pub Pamela zrobiła prawdziwy show. NIe tylko grała na gitarze i śpiewała, ale też dyrygowała publicznością - również zza perkusji.

Magda Piskorczyk 052

- Właśnie mieliśmy okazję rozgrzać mróz i roztopić śnieg w gorącej atmosferze toruńskiego Hard Rock Pubu Pamela - pisze dla bluesonline.pl Mark "Bestia" Olbrich. Koncert z 6 lutego 2017 roku był polską premierą naszego nowego repertuaru i 'road-testem' zawartości naszej nadchodzącej płyty "Blues Everywhere".

Będzie to tzw. "concept album" wspominający nasze przełomowe wydarzenia z tras i shows ostatnich kilku lat - "Blues Everywhere".

Aby nam dodać jeszcze trochę adrenaliny - nasz show był transmitowany na żywo przez Radio PiK.

Pamela ma niesłychany vibe i publiczność, która słyszała wiele, jeśli nie wszystko z bluesa światowego. Mieliśmy więc pewne obawy - może nie polubią nowych piosenek?

Nasz show odbiega sporo od poprzedniego. Wszystkie utwory nie tylko odzwierciedlają nasze i moje wrażenia i uczucia z miejsc i koncertów na kilku kontynentach. Kłaniają się też typowym stylom tych miejsc na kanwie mojej podstawy, w której nasz zespól wyrósł - british blues/blues rock. Materiał pisany przez spółkę Mark Olbrich/Eddie Angel jest wierny naszemu muzycznemu DNA.

Na szczęście po kilku pierwszych kawałkach mogliśmy wziąć spokojny wdech - spodobało się! Nikt nie wyszedł, pozdejmowali swetry - "full house" został do końca. Publiczność włączała się we współpracę z wokalem i rytmami.

Jakość pracy inżynierów dźwięku, klubu i wozu transmisyjnego była bez zarzutu. To jest w trasach częstym powodem wielu "dyskusji". Zazwyczaj nie nadają się one do publikacji. Tym razem było inaczej. Mieliśmy umówionych "naszych" słuchaczy online w kilku krajach. Wielu z nich reprezentowało tzw. "branżę muzyczną". Są tego samego zdania co ja.

Obecnie nasza paczka to:

Eddie Angel (gitara i śpiew), Laurie Garman ( harmonijka ustna) , Igor "Luku" Nowicki (Torunianin kidnapowany przez nas do zespołu trzy lata temu, instrumenty klawiszowe), Filippo Giangrande (perkusja) oraz Wasz sługa Mark "Bestia" Olbrich ( gitara basowa i czasami backing vocals) .

Mark Olbrich Blues Eternity 002

Londyńczyk - Eddie Angel jest teraz na topie bluesowej gitary w Anglii.

Mark Olbrich Blues Eternity 007

Laurie Garman grał i nagrywał z Freddie King, The Yardbirds i chyba jest jedynym Europejczykiem, który nagrywał z Bobem Marley'em. Filippo jest w miarę nowy na scenie, ale ma zapewne wrodzony talent.

Nasz nowy repertuar to przygody koncertowe z Anglii, Polski, Missisipi, Luizjany , Islandii... ale też to, jak je odczuwałem w głębinach mojej duszy. W tych piosenkach żyją ludzie, którzy mnie poruszyli, miejsca, gdzie działy się te rzeczy, melodie oddające atmosferę i kulturę tych lokalizacji. Z małymi wyjątkami kanwa muzyczna tych utworów jest ostra, energiczna, z minimalną ilością zagrań molowych.

Mark Olbrich Blues Eternity 041

Wszystkiemu bardzo pomogła energia (raw live energy) widowni w Hard Rock Pubie Pamela. Największe dzięki dla Darka Kowalskiego, który to umożliwił i Radia PiK, które to wysłało w eter. Ukłony dla Sylwii Kwasiborskiej, która bardzo udanie wsparła nas wokalnie w finale koncertu.

Mark Olbrich Blues Eternity 036

                                                                                                                                                                                              Mark "Bestia" Olbrich

Wszystkie zdjęcia: Wojciech Zillmann

 Najbliższe koncerty w Hard Rock Pub Pamela będą miały związek z 19-leciem istnienia klubu w Toruniu

 
Seria koncertów z okazji 19. urodzin Hard Rock Pubu Pamela - program
 

- Poniedziałek 13.02.2017 - Koncert: trio Styczyński/Wałecki/Tioskow (PL). Support: RADA REGENTÓW (PL).
Start godzina 19. Wstęp wolny.

 - Wtorek 14.02.2017 - Koncert:  Jack Moore Band (UK)  oraz  Püdelsi (PL). Premiera płyty zespołu Püdelsi pt.: ,,ÜBER ALLES"
Start godzina 19. Wstęp biletowany. Wejściówki w cenie: 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu.

 - Czwartek 16.02.2017 - Koncert: SNFU (CAN). Supporty: Valery Mess (PL) Moron's Morons. Start godzina 19. Wstęp biletowany. Wejściówki w cenie: 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu.

 - Poniedziałek 27.02.2017 - Koncert: Kasia Miernik & Wicked Heads (PL) oraz Blues Super Trio (PL). (Urny/Tioskow/Wierzcholski) . Start godzina 19. Wstęp wolny.

 - Poniedziałek  6.03.2017 - Koncert: SLAUGHTER AND THE DOGS (UK). Support: Royal Spirit (PL)
Start godzina 19. Wstęp biletowany. Wejściówki w cenie: 35 zł przedsprzedaż / 45 zł w dniu koncertu

 - Poniedziałek 13.03.2017 - Koncert: TIM  AUSTIN MITCHELL  BAND (USA). Support: Nicolas Zdankiewicz - solo (F)
Start godzina 19. Wstęp wolny.

-Poniedziałek 20.03.2017 - Koncert  Big Daddy Wilson (USA)
Support: Stara Szkoła (PL). Start godzina 19. Wstęp wolny.

 W przypadku koncertów biletowanych wejściówki można nabyć w klubie (Toruń, ul Legionów 36). Dostępne są w dwóch opcjach: przedsprzedaż (tańsze) oraz w dniu koncertu ( cena nominalna). Można je również zarezerwować pisząc na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać przed koncertem. Ilość biletów jest ściśle limitowana.

 
 

Najnowsze od Bluesonline