wtorek, 07 marzec 2017 21:59

Hard Rock Pub Pamela. Styczyński/Wałecki/ Tioskow i Rada Regentów w jednym miejscu (zdjęcia)

Hard Rock Pub Pamela. Jerzy Styczyński by Wojtek Zillmann Hard Rock Pub Pamela. Jerzy Styczyński by Wojtek Zillmann

Jarek Tioskow zapowiedział koniec zespołu Kasa Chorych. Od lutego występuje w efemerycznych formacjach. Trio Styczyński/Wałecki/ Tioskow zagrało w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu 13 lutego 2017 roku.

W poniedziałek, 13 lutego 2017 roku, w Hard Rock Pubie Pamela wystąpiło trio Styczyński/Wałecki/ Tioskow. O wydarzeniu tak opowiedział jeden z bohaterów tego wieczoru, lider zespołu Vintage i zarazem wokalista Oddziału Zamkniętego - Krzysztof Wałecki: "Koncerty akustyczne w duecie z Jurkiem Styczyńskim (Dżem) gramy od 2010r. Kiedyś spotkaliśmy się i postanowiliśmy wspólnie pomuzykować. Dostaliśmy wiele zaproszeń do udziału w rozmaitych imprezach. Z zasady nie wykonujemy podczas naszych koncertów żadnych kompozycji Dżemu czy Oddziału Zamkniętego, za to prezentujemy repertuar, którego podczas występów z naszymi rodzimymi zespołami nie można usłyszeć. Obecnie nasz skład powiększył się o jedną osobę. To jest Jarek Tioskow, lider legendarnej "Kasy Chorych". Jest coś co nas mocno łączy. To miłość do bluesa. Wszyscy mamy bluesowe korzenie, ale każdy z nas czuje go zupełnie inaczej. Uznaliśmy to za wspaniałe zjawisko. Trzy różne światy, trzy różne oblicza bluesa na jednej scenie".

Styczyński Wałecki Tioskow 019

Jarek Tioskow

Wieczór otworzył występ nowego projektu Lesława Gołębiowskiego, perkusisty takich zespołów jak Tortilla Flat, Janusz Niekrasz Band czy Blues Power. Grupa nazywa się Rada Regentów. Koncert w Hard Rock Pubie Pamela, zorganizowany  z okazji 19. urodzin klubu, był scenicznym debiutem tego projektu.

Rada Regentów 013

Rada Regentów

Tutaj już od wielu lat przyjeżdżają najlepsi muzycy z kraju, aby zagrać dla wspaniałej toruńskiej publiczności - mówi Lesław Gołębiowski. - Najciekawsze jest to, że Ci muzycy na co dzień  grają co innego w macierzystych zespołach, a repertuar, który przedstawiają na toruńskich koncertach jest wręcz 'kosmiczny', niepowtarzalny. Dla fanów - to gratka dla konesera. Dla mnie osobiście wspaniałe było się spotkać po latach z Jurkiem Styczyńskim z zespołu Dżem. Wspominaliśmy nasze wspólne koncerty, kiedy byłem nastolatkiem z przed 28 lat na Famie Blues w Świnoujściu i Jantar Blues w Szczecinie. Obiecaliśmy sobie razem podżemować na wsi, na którą właśnie się wyprowadzam.. Natomiast Jarek Tioskow (Kasa Chorych) obiecał mi, że na  tej samej parapetówie  zrobi zrazy z marchwi. Super koncert, fajne miejsce, genialna publiczność. Rada Regentów tutaj jeszcze zagra, ale już w rozszerzonym składzie o perkusistę i wokalistę.

 

Zdjęcia: Wojtek Zillmann

 

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry