środa, 05 kwiecień 2017 22:05

Hard Rock Pub Pamela. Rob Tognoni znowu w Polsce (zdjęcia)

Rob Tognoni wHard Rock Pub Pamela, Toruń Rob Tognoni wHard Rock Pub Pamela, Toruń

Rob Tognoni wraz zpolskimi muzykami po raz kolejny gra w Polsce. 3 kwietnia zagrał koncert w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu.

W poniedziałek 3.04.2017 w Hard Rock Pubie Pamela wystąpił gitarzysta, wokalista i kompozytor - Rob Tognoni. Muzyk urodził się 30 października 1960 roku w Queensland na Tasmanii, jako syn włoskiego emigranta. Rob Tognoni z muzykalnej rodziny. Jego babcia grała na harmonijce, mama na fortepianie, on zaś wybrał gitarę. Zainteresowanie muzyką zawdzięcza siostrze. To dzięki niej słuchał nagrań B.B. Kinga, Billy’ego Thorpe’a & The Aztec, Jimiego Hendrixa czy Black Sabbath. Ogromne wrażenie zrobił na Tognonim również zespół AC/DC.
 
Echa tych inspiracji pobrzmiewają w muzyce artysty. Rob jest również doskonałym showmanem. Pierwsza grupa, w której grał nazywała się Skidrow Boys. Jego zespołowa kariera nie trwała jednak długo. Po namowie przyjaciela nagrał kilka utworów i przesłał taśmę demo do Dave’a Hole’a - muzyka bluesowego, który obiecał zaprezentować je wytwórni. Album, który zrealizował z Davem Holem w 1994 roku był pierwszym w jego dorobku, który pokrył się złotem. Artysta do tego czasu nagrał kilkanaście płyt. Materiał z ostatniej, noszącej tytuł "Brave", Rob Tognoni zaprezentował w czasie poniedziałkowego koncertu w Hard Rock Pubie Pamela. Wirtuozowi gitary towarzyszyła polska sekcja w składzie: Łukasz Gorczyca (gitara basowa) oraz Tomek Dominik (perkusja).
 
rob tognoni 12
 
Zdjęcia: Radosław Sass

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry