Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

niedziela, 09 lipiec 2017 22:18

X Suwałki Blues Festival 2017. Dżem, Eddie Angel, Jan Błędowski i Nocna Zmiana Bluesa (zdjęcia, wideo)

Dżem na finał X Suwałki Blues Festival Dżem na finał X Suwałki Blues Festival

"W życiu piękne są tylko chwile" zagrał Dżem. To był wielki finał jubileuszowego X Suwałki Blues Festival 2017. Wcześniej gitarą hipnotyował Eddie Angel, skrzypcami Jan Błędowski i Nocna Zmiana Bluesa ze Sławkiem Wierzcholskim, a na śniadaniu z wolnym wstępem zagrał zespół F.B.I.

Niecałe 20 minut opóźnienia i Dżem wychodzi na scenę. Przed sceną, ustawioną w poprzek głównej ulicy Suwałk - Tadeusza Kościuszki - kilka tysięcy fanów "od staruszka do podlotka". Całe rodziny rozłożyły się w Parku Konstytucji 3 Maja, tłumy siedziały pod parasolami w strefie gastronomicznej. Jubileuszowy X Suwałki Blues Festival miał zakończyć Dżem - zespół, który zagrał podczas pierwszej imprezy, w 2008 roku, powtórzył sukces frekwencji pięć lat później i teraz zrobił wszystko, by to był udany koncert.

Wszyscy śpiewali "Harley mój", "Wehikuł czasu", czy kultową "Cegłę". Świetnie wypadł "Partyzant" i wiele innych hitów. Zespołowi naprawdę chciało się grać, jakby wiedzieli, że tysiące osób specjalnie dla nich zostało w niedzielne popołudnie w Suwałkach, na północno-wschodniej rubieży Rzeczypospolitej.

Zobacz zdjęcia:

Dżem na X Suwałki Blues Festival 2017

Wcześniej hipnotyzująco długie utwory grał na gitarze i śpiewał Brytyjczyk Eddie Angel. Muzyk dobrze znany w Polsce, choćby z występów w zespole Marka Olbricha, stworzył nieco flegmatyczne, acz wciągające blues rockowe misterium.

Tradycyjnie energią z publicznością dzieliła się Nocna Zmiana Bluesa tym razem wsparta przez Jana Błędowskiego. Muzycy nagrali przecież koncertowy krążek właśnie w Suwałkach, a w pierwszym rzędzie przy barierce stał niezwykle zadowolony szef firmy, która wsparła wówczas tę bardzo ciekawą produkcję.

Zobacz zdjęcia:

Eddie Angel, Jan Błędowski, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa na X Suwałki Blues Festival 2017

Niedzielne śniadania bluesowe w dwóch miejscach dla fanów były płatne. Tam mogli usłyszeć duet Belkin & Sochin' oraz Mr. Big Jack. Tłumy przyszły do piwiarni przy Chłodnej, gdzie grał zespół F.B.I. Muzycy nie omieszkali podkreślić, że są z pobliskiej Sokółki stosownym utworem "Sokółka blues".

Zobacz zdjęcia:

F.B.I., Mr. Big Jack, Belkin & Sochin' na X Suwałki Blues Festival 2017na X Suwałki Blues Festival 2017

Do góry