Nasz patronat

SBF 2023 600x6001

niedziela, 22 październik 2017 01:18

Fantastyczny Kenny Neal na finał Jimiway Blues Festival 2017. Hot Tamales Trio, Pokój Numer 3 i Two Timer na scenie (zdjęcia, wideo)

Kenny Neal at Jimiway Blues Festival 2017, Ostrów Wielkopolski, Poland Kenny Neal at Jimiway Blues Festival 2017, Ostrów Wielkopolski, Poland

Fantastyczny Kenny Neal zagrał na finał Jimiway Blues Festival 2017. Na scenie znaleźli się też Hot Tamales Trio, Pokój Numer 3 i Two Timer. Trzy dni świetnie skomponowanego programu przyciągnęły tłumy fanów.

Kenny Neal po raz pierwszy odwiedził Ostrów Wielkopolski w 2011 roku. To było blues soulowe objawienie. W 2017 roku przyjechał opromieniony sławą znakomitego albumu "Bloodlines". I utworów z tej płyty nie mogło zabraknąć na Jimiway Blues Festival.

Kenny Neal czarował grą na gitarze, wychodził do publiczności z harmonijką ustną, dał też popis gry na lap steel guitar. Wsparty świetnymi muzykami nie wyłączając własnej rodziny, dał wspaniały popis możliwości.

Przy tym Kenny Neal to mimo zaawansowanego wieku osoba pełna wewnętrznego ciepła, dzieląca się z każdym swoim wyjątkowym uśmiechem.

Znakomitym warsztatem, urzekającym głosem i wspomnianym uśmiechem z miejsca kupił tych, którzy nie widzieli go wcześniej. Bywalcy Jimiway Blues Festival na ten koncert czekali długich sześć lat.

Zobacz zdjęcia:

Kenny Neal in Poland

Wcześniej na scenie znaleźli się polscy reprezentanci na International Blues Challenge 2015. Solidna muzyka, mocne blues rockowe brzmienie podobało się publiczności.

Two Timer przede wszystkim postawił na utwory z dwóch autorskich płyt: "Two Timer" i "Big Ass Beer" i znalazł oddanych słuchaczy.

Zobacz zdjęcia:

Two Timer na Jimiway 2017

Pokój Numer 3, autorski pomysł na muzykowanie Jakuba Andrzejewskiego też się spodobał.

Na harmonijce gra od początku Michał Kielak, wieloletni harmonijkarz Kasy Chorych. Nic dziwnego, że zespół w granym od roku na różnych koncertach programie ma piosenkę "Kapitan", właśnie Kasy Chorych.

Jednym z wyróżniających się muzyków jest klawiszowiec Łukasz Jakubowicz. Starsi słuchacze dopatrywali się w jego grze ech Jona Lorda.

Zobacz zdjęcia:

Pokój Numer 3 na Jimiway Blues Festival 2017

Ostatni dzień Jimiway Blues Festival rozpoczęło Hot Tamales Trio. Zespół także szkielet występów ma opracowany od kilku ładnych miesięcy.

Eliza Sicińska i Łukasz Pietrzak jak zwykle byli w świetnej formie, choć odległość jaka ich dzieli zazwyczaj na scenie jest zadziwiająco duża. Ale może nie lubią ograniczeń.

Podczas Jimiway Blues Festival oprócz dobrze znanych utworów pojawiła się też pierwsza kompozycja nowego gitarzysty - Grzegorza Kosowskiego.

Zobacz zdjęcia:

Hot Tamales Trio na Jimiway Blues Festival 2017

 

Do góry