wtorek, 27 luty 2018 00:18

Hard Rock Pub Pamela. Joanna Dudkowska Music & Visual Experience Festival - blues, rock, jazz i gitara basowa

Hard Rock Pub Pamela. Nico'ZZ Band i Joanna Dudkowska, fot. Radosław Sass Hard Rock Pub Pamela. Nico'ZZ Band i Joanna Dudkowska, fot. Radosław Sass

Joanna Dudkowska Music & Visual Experience Festival to dwa dni klubowych koncertów w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu. Połączyła je postać znanej nie tylko w świecie polskiego bluesa basistki - Joanny Dudkowskiej.

Joanna Dudkowska Music & Visual Experience to wydarzenie festiwalowe, które odbyło się w Toruniu z okazji 20. urodzin Hard Rock Pubu Pamela.  "Osią" całego projektu była Joanna Dudkowska - utytułowana basistka i pedagog, współpracująca z wieloma znanymi muzykami. 

- To było dla mnie ogromne wyróżnienie - mówi Dudkowska. - Myślę, że festiwal zakończył się sukcesem. Dziękuję również moim przyjaciołom z zespołu za zaangażowanie, publiczności za wspaniałe przyjęcie, realizatorom dźwięku za cierpliwość i profesjonalizm a mediom za przychylność. Mam nadzieję, ze festiwal Joanna Dudkowska Music & Visual Experience na zawsze zaistnieje w kalendarzu Hard Rock Pub Pamela.

W czasie koncertów Joanna Dudkowska zagrała z czterema zespołami, w których obecnie występuje. Każda z tych grup zaprezentowała inny gatunek muzyczny. Były to projekty: Jaromi zez Ekom (blues), ,Witek Łukaszewski & Grand Piano (rock flamenco) Joanna Dudkowska feat. KOVA (fuzja rock,jazz-fusion,classic, funk) oraz Nico'ZZ Band ( blues rock). 

fot. Radosław Sass

-  Cieszę się że zespół Jaromi zez Ekom, mógł zagrać jako pierwszy na tej imprezie - mówi nam Jaromi Drażewski.-  W ten sposób druga zwrotka pierwszego zagranego przez nas utworu, który nosi taki sam tytuł jak nazwa zespołu, stanowiła znakomite preludium dla całego festiwalu. W gwarze pyrlandzkiej brzmi ona tak: A zez nami na basie graje Joanna Dudkowska/ Basistka zez nij jes rychtyk cołkiem boska/ Te grube struny tak se łyna trunco/ Że oż wszystki wiarze robi sie gorunco/ Łot tegu jej basowania, niekuniecznie zaś łod słuńca. Hard Rock Pub Pamela – świetna akustyka, klimatyczne miejsce – myślę że doskonałe dla prezentacji tego typu kameralnego festiwalu. A także toruńska publiczność – gwara wielkopolska jak sądzę, nieco dla niej obca, jednakże odnoszę wrażenie że wyłapywała chociażby z kontekstu znaczenie przynajmniej niektórych wyrazów. Świadczyć może o tym jej reakcja. Podsumowując od mojej strony jako wykonawcy – impreza udana i skłaniająca do kontynuacji w przyszłości. Główna bohaterka festiwalu Joanna Dudkowska, sprawdziła się w jego konwencji wyśmienicie, lecz akurat tej jej cechy konkretnie z samym festiwalem bym nie łączył, bo ilekroć i gdziekolwiek z Aśką gram, zawsze gra wyśmienicie.

Joanna Dudkowska Music & Visual Experience transmitowało lokalne Radio PiK.

Do góry