wtorek, 12 czerwiec 2018 19:25

Blues Junkers podbili Eutin. Cały rynek klaskał podczas 29. BluesBaltica/Bluesfest Eutin (zdjęcia, wideo)

Blues Junkers at 29. BluesBaltica/Bluesfest Eutin , by Helge Nickel Blues Junkers at 29. BluesBaltica/Bluesfest Eutin , by Helge Nickel

29. BluesBaltica/Bluesfest Eutinto jeden z najważniejszych festiwali bluesowych na świeżym powietrzu w Niemczech. Od lat zaprasza jakiegoś wykonawcę z Polski, W tym roku bezbłędny koncert, w najlepszym czasie zagrali Blues Junkers.

29. BluesBaltica/Bluesfest Eutin przeszedł do historii. Można też stwierdzić, że w historii festiwalu zapisał się występ polskich Blues Junkers.

Bezpłatne koncerty na rynku zabytkowego Eutin rozpoczęły się w piątek, 18 maja, od akustycznego setu Franka Plagge. Skocznego bluesa zagrali później Duńczycy z Big O & The Blue Quarters, a wieczór zwieńczył energetyczny Josh Miller & Bad Mules. Blues mocno zatopiony w soulu i oryginalnym rhythm and bluesie bardzo podobał się międzynarodowej publiczności.

W sobotę, 19 maja, z każdą chwilą na rynku w Eutin przybywało fanów. Mogli bujać się przy bardziej rockowym wcieleniu bluesa prezentowanym przez HM Johnsena, by nieco później napawać się klasycznymi dźwiękami Greyhound´s Washboard Band. Co ciekawe, niemiecki operator wyłączył wtedy kamerę, by uruchomić ją, kiedy na scenie pojawili się Blues Junkers.

Im dłużej trwał show małżeństwa Abłamowiczów wraz z Maciejem Sychem na gitarze i Krzysztofem Miką przy perkusji, tym więcej słuchaczy zatrzymywało się zdumionych mocą tego nietypowego składu. Organizatorzy oceniają, że łącznie usłyszało Blues Junkers 1500 fanów.

Sobotę zakończyli Amerykanie z Altered Five Blues Band grając chicagowskiego bluesa ku uciesze całego Eutin.

W niedzielę, 20 maja, pojawili się z nowoorleańskim bluesem Bayou Moonshiners , swingujący Walt’s Blues Box, elektryczny kanadyjski The Johnny Max Band i niemal orkiestra - Paragraph 8ight.

W tym roku finał 29. BluesBaltica/Bluesfest Eutin przypadał w poniedziałek. Tego dnia zagrali Ronny Aagren and His Blues Gumbo, świetny Sean Webster Band i dobrze znany choćby z Suwałki Blues Festival Danny Bryant Band.

Więcej zdjęć Blues Junkers poniżej:

Do góry