Nasz patronat

SBF 2023 600x6001

wtorek, 10 lipiec 2018 20:30

Kompleks Sztygarka, Chorzów. Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018. Program festiwalu

Sławek Wierzcholski poprowadzi 150  harmonijek gra ze Sławkiem Wierzcholskim  na 150-lecie nadania praw miejskich Królewskiej Huty Sławek Wierzcholski poprowadzi 150 harmonijek gra ze Sławkiem Wierzcholskim na 150-lecie nadania praw miejskich Królewskiej Huty

Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018 w tym roku wychodzi ze skansenu. Blues i jego fani opanują kompleks Sztygarka w Chorzowie. Będzie jeszcze więcej atmosfery pikniku i wspólne granie na harmonijce, które poprowadzi Sławek Wierzcholski. Pełny program festiwalu.

Festiwal Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018 w tym roku wychodzi ze skansenu. Blues i jego fani opanują kompleks Sztygarka w Chorzowie. Będą warsztaty bluesowe, koncerty na świeżym powietrzu w atmosferze pikniku i w hali dawnej tlenowni. Jak zmianę miejsca wyjaśniają organizatorzy?

"Przez kilkanaście lat spotykaliśmy się w "Skansenie", gdzie na łonie natury rozkoszowaliśmy się pięknymi dźwiękami i widokami w przerwach zwiedzając zabytkowe chałupy. W międzyczasie, tuż obok, na terenach po byłej kopalni „Prezydent” nabierał kształtu i walorów coraz bardziej przychylny bluesowi Kompleks Sztygarka. Tak jak kiedyś w USA w połowie XX wieku blues wiejski z Delty Missisipi zawitał do Chicago gdzie uległ zelektryfikowaniu, tak i „Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa” w Chorzowie żegna wiejski „Skansen” i przenosi się na postindustrialne tereny Kompleksu Sztygarka. Miejsce to jest miłośników bluesa znane nie tylko z uwagi na liczne odbywające się tam koncerty. Kolejnym magnesem stała się Gruba Bluesa / Śląskie Centrum Bluesa i Rocka — miejsce, w którym coraz silniej odzwierciedla się nie tylko historia bluesa na Śląsku, ale też i jego współczesność.

„Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa” 2018 to nie tylko trzy dni koncertów na czterech scenach z udziałem ponad 20 wykonawców, ale także wystawy, muzyczne warsztaty dla dzieci, bluesowe kino, regionalne jadło i wiele innych atrakcji. To trzy dni bluesowego pikniku na świeżym powietrzu w pięknej scenerii w sercu Śląska."

150 harmonijek gra ze Sławkiem Wierzcholskimna 150-lecie nadania praw miejskich Królewskiej Huty

W tym roku wszyscy harmonijkarze mają szansę na wspólne muzykowanie ze Sławkiem Wierzcholskim. Zagrany będzie utwór Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa „Blues Train”.

Przygotowanie utworu ze Sławkiem Wierzcholskim będzie się odbywało w „Sali pod wieżą” (wejście, jak do Gruby Bluesa), 22 lipca w godzinach 15-16.50. Wspólne wykonanie odbędzie się o godz. 17 przed wieżą szybu Prezydent.

Kto chce poćwiczyć utwór już wcześniej, może skorzystać już teraz ze wskazówek Sławka Wierzcholskiego.

 

Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018. Program festiwalu

 

Do góry