wtorek, 10 lipiec 2018 18:30

Kompleks Sztygarka, Chorzów. Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018. Program festiwalu

Sławek Wierzcholski poprowadzi 150  harmonijek gra ze Sławkiem Wierzcholskim  na 150-lecie nadania praw miejskich Królewskiej Huty Sławek Wierzcholski poprowadzi 150 harmonijek gra ze Sławkiem Wierzcholskim na 150-lecie nadania praw miejskich Królewskiej Huty

Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018 w tym roku wychodzi ze skansenu. Blues i jego fani opanują kompleks Sztygarka w Chorzowie. Będzie jeszcze więcej atmosfery pikniku i wspólne granie na harmonijce, które poprowadzi Sławek Wierzcholski. Pełny program festiwalu.

Festiwal Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018 w tym roku wychodzi ze skansenu. Blues i jego fani opanują kompleks Sztygarka w Chorzowie. Będą warsztaty bluesowe, koncerty na świeżym powietrzu w atmosferze pikniku i w hali dawnej tlenowni. Jak zmianę miejsca wyjaśniają organizatorzy?

"Przez kilkanaście lat spotykaliśmy się w "Skansenie", gdzie na łonie natury rozkoszowaliśmy się pięknymi dźwiękami i widokami w przerwach zwiedzając zabytkowe chałupy. W międzyczasie, tuż obok, na terenach po byłej kopalni „Prezydent” nabierał kształtu i walorów coraz bardziej przychylny bluesowi Kompleks Sztygarka. Tak jak kiedyś w USA w połowie XX wieku blues wiejski z Delty Missisipi zawitał do Chicago gdzie uległ zelektryfikowaniu, tak i „Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa” w Chorzowie żegna wiejski „Skansen” i przenosi się na postindustrialne tereny Kompleksu Sztygarka. Miejsce to jest miłośników bluesa znane nie tylko z uwagi na liczne odbywające się tam koncerty. Kolejnym magnesem stała się Gruba Bluesa / Śląskie Centrum Bluesa i Rocka — miejsce, w którym coraz silniej odzwierciedla się nie tylko historia bluesa na Śląsku, ale też i jego współczesność.

„Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa” 2018 to nie tylko trzy dni koncertów na czterech scenach z udziałem ponad 20 wykonawców, ale także wystawy, muzyczne warsztaty dla dzieci, bluesowe kino, regionalne jadło i wiele innych atrakcji. To trzy dni bluesowego pikniku na świeżym powietrzu w pięknej scenerii w sercu Śląska."

150 harmonijek gra ze Sławkiem Wierzcholskimna 150-lecie nadania praw miejskich Królewskiej Huty

W tym roku wszyscy harmonijkarze mają szansę na wspólne muzykowanie ze Sławkiem Wierzcholskim. Zagrany będzie utwór Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa „Blues Train”.

Przygotowanie utworu ze Sławkiem Wierzcholskim będzie się odbywało w „Sali pod wieżą” (wejście, jak do Gruby Bluesa), 22 lipca w godzinach 15-16.50. Wspólne wykonanie odbędzie się o godz. 17 przed wieżą szybu Prezydent.

Kto chce poćwiczyć utwór już wcześniej, może skorzystać już teraz ze wskazówek Sławka Wierzcholskiego.

 

Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa 2018. Program festiwalu

 

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry