Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

piątek, 05 październik 2018 09:06

Tommy Castro and the Painkillers wraca na Jimiway Blues Festival 2018 (zdjęcia, wideo)

Tommy Castro is back to Jimiway Blues Festival 2018 Tommy Castro is back to Jimiway Blues Festival 2018

Tommy Castro and the Painkillers wracają na Jimiway Blues Festival 2018. Zagrają w Ostrowie Wielkopolskim na finał 27. edycji festiwalu. Zawsze pozostawiają swoją publiczność krzyczącą o więcej!

Tommy Castro – sześciokrotny zwycięzca Blues Music Award, i the Painkillers, czyli: basista Randy McDonald, klawiszowiec Michael Emerson i perkusista Bowen Brown zagrali razem setki koncertów dla tysięcy swoich fanów, zawsze pozostawiając swoją publiczność wrzeszczącą o więcej. Wszystkie jego albumy wypełnione są oryginalnym bluesem, soulem i West Coast rockiem, a każda kompozycja pokazuje wielowymiarową muzyczną osobowość Castro.

Na swoim nowym albumie, zatytułowanym „Stompin` Ground” Tommy Castro otwiera furtkę zarówno do swojej przeszłości, jak też ewoluuje w kierunku muzycznej przyszłości. Album wyprodukowany jest przez Castro i gitarzystę Kida Andersena i nagrany w studiu, które wkrótce stanie się legendarne, czyli Greaseland Studio w San Jose. Zawiera 12 utworów, w tym 6 nowych wersji piosenek, które Castro grał jako początkujący muzyk.

Oprócz stałego składu , nagranie albumu wspomogli swoim talentem przyjaciele Castro: Charlie Musselwhite (harmonijka i wokal w „Live Every Day”), Mike Zito (gitara i wokal w „Rock Bottom”), Danielle Nicole (wokal w „Soul Shake”) oraz David Hidalgo z Los Lobos (gitara i wokal w „Them Changes”).

Podczas wielomiesięcznego tournée po Stanach Zjednoczonych i Europie Tommy Castro & The Painkillers będą przedstawiać muzykę z tego albumu swoim fanom. No Depression mówi: „Castro gra wspaniałego i brutalnie szczerego bluesa, niesamowitą mieszankę, która kołysze dusze i podnosi emocje”. Natomiast Blues Revue mówi po prostu: „Tommy Castro nie może zrobić niczego źle”. Rzeczywiście, płytą „Stompin` Ground” po raz kolejny robi wszystko dobrze!

Tommy Castro zagrał na Jimiway Blues Festival w 2012 roku:

Tommy Castro in Ostrów Wielkopolski


 

 

Do góry