Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

poniedziałek, 29 październik 2018 22:30

Pub 6-ścian. Krissy Matthews Band w trasie. Blues rock ma moc (zdjęcia, wideo)

Krissy Matthews Band in pub 6-ścian, Białystok, Poland Krissy Matthews Band in pub 6-ścian, Białystok, Poland

Krissy Matthews Band w trasie zatrzymali się w pubie 6-ścian. Świetne blues rockowe misterium na gitarę, bas i bębny.

Jedni gitarzyści używają całego zestawu efektów, innym wystarczy trochę przesteru i wah wah. I do nich zalicza się Krissy Matthews. Bo młody jeszcze przecież gitarzysta bluesa po prostu czuje w palcach. I to nimi ciekawiej kształtuje brzmienie swojej gitary, niż szarpiąc struny kostką. I wtedy mówi do słuchaczy instrumentem bez zbędnych słów.

Krissy Matthews dobrze zna bluesową tradycję, w końcu jest rasowym gitarzystą, ale umie też na swój sposób interpretować Jimi Hendrixa. Jego wersja wokalna "Little Wing" pokazywała, że to młody, ostry facet, który nie chce się pieścić z jedną z najpiękniejszych ballad, tylko wydobyć z niej jak najwięcej dynamiki, a przy tym... dać zagrać solo basiście - Łukaszowi Gorczycy. Ale warto też zwrócić uwagę, jak idealnie współpracują ze sobą Krissy Matthews i bębniarz Tomek Dominik. Niby to tylko blues rock, ale jest między nimi więź i wzajemna uważność.

Krissy Matthews nie pierwszy raz gra w Polsce, ale każda kolejna wizyta dowodzi, że przed nim jest przyszłość, przynajmniej w świecie blues rocka.

Zobacz zdjęcia:

Krissy Matthews Bnd in 6-ścian pub

Do góry