Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

Bluesonline poleca

Podlaski Maraton Bluesowy V

czwartek, 08 listopad 2018 23:46

Pub 6-ścian. Blues Junkers grają wszystkie odcienie bluesa (zdjęcia, wideo)

Blues Junkers w pubie 6-ścian, Białystok Blues Junkers w pubie 6-ścian, Białystok

Blues Junkers, czyli Natalia Abłamowicz, Dominik Abłamowicz, Maciek Sych i Krzysztof Mika zagrali w pubie 6-ścian w Białymstoku.

Blues Junkers świadomie ograniczają instrumentarium do pewnego minimum. Niewielki zestaw perkusyjny, gitara elektryczna, piano,harmonijka i głos. Tu nawet gitara basowa czy kontrabas nie są potrzebne. Bo Natalia Abłamowicz i Dominik Abłamowicz chcą przede wszystkim grać bluesa, a nie epatować brzmieniem.

Blues Junkers i tak swoje brzmienie od dawna posiadają. To głos Natalii Abłamowicz i pulsujące uderzenia w klawisze Dominika Abłamowicza. A kiedy jeszcze zagra solo na harmonijce, wszak kiedyś to był jego główny instrument, stary blues po prostu wylewa się ze sceny.

Świetnym uzupełnieniem brzmienia zespołu jest gitarzysta Maciek Sych. Ciepłe, momentami przypominające Wesa Montgomery brzmieniekoi uszy, zaś powściągliwość w graniu solówek nadaje utworom Blues Junkers spójności.

Blues Junkers niedawno chwalili się udaną zbiórką, czyli crowdfundingiem mającym pomóc w wydaniu płyty "Nighttime": Akcja pt. "Druga płyta Blues Junkers" zakończyła się sukcesem!!! Zebraliśmy prawie 11.000 zł, tylko i wyłącznie dzięwki Waszej szczodrości i zaufaniu do tego co robimy. W międzyczasie Jon Atkinson wykonał cały mix i mastering naszych nagrań. Za kilka dni zlecamy tłoczenie płyty i mamy nadzieję, że będzie gotowa na początku stycznia. Wtedy też zaczniemy wysyłać / wręczać Wam nagrody i opublikujemy listę osób, które nas wsparły. Jeszcze raz Wielkie Dzięki! 

Już teraz utworów z płyty można posłuchać na koncertach Blues Junkers. Na żywo są bardzo wiarygodni.

Zobacz zdjęcia:

Blues Junkers w pubie 6-ścian

Do góry