Wydrukuj tę stronę
wtorek, 02 kwiecień 2019 21:18

Demian Dominguez, Edgar Garcia i Beto Garcia, czyli Demian Band w pubie 6-ścian (wideo)

Demian Dominguez, Beto Garcia i Edgar Garcia, czyli Demian Band w pubie 6-ścian Demian Dominguez, Beto Garcia i Edgar Garcia, czyli Demian Band w pubie 6-ścian

Demian Dominguez, Edgar Garcia i Beto Garcia, czyli Demian Band - argentyńsko-hiszpańskie power trio zagrało w pubie 6-ścian. I jak na pub przystało, repertuar mieli bardzo różnorodny.

Koncert zaczął się od bardzo bluesowej niespodzianki. Niezwykle przystojny basista Edgar Garcia, z gitarą Demiana Domingueza i z dobro zaprezentował kilka elektrycznych i akustycznych bluesów. Dobrym głosem zaśpiewał "The Thrill is Gone", grał slidem na dobro, pokusił się nawet o akustyczną interpretację "Whole Lotta Love" z solówką na harmonijce. Rozgrzał publiczność pubu 6-ścian, by później z pasją szarpać struny basu Hofnera.

Sam Demian Dominguez to sprawny blues rockowy gitarzysta, który znakomicie czuje się na każdej scenie. I potrafi zagrać właściwie każdy utwór, w specyficzny blues rockowy sposób.

Grając w niewielkich pubach Demian Dominguez zdaje sobie sprawę, że wprowadzenie do repertuaru utworów wywodzących się z rock and rolla daje szansę na poderwanie ludzi zza stołów czy stolików. I tak się dzieje.

Formuła power trio, przy idealnym zgraniu braci Hiszpanów z Argentyńczykiem, pozwala uzyskać Demian Band idealny blues rockowy groove, często nieosiągalny dla wielu polskich, czasem lepszych technicznie, formacji. Magia południa Europy?

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline