Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

poniedziałek, 08 kwiecień 2019 23:41

Leszek Cichoński Guitar Workshop i Suwalska Orkiestra Kameralna na Rozgrzewce Suwałki Blues Festval 2019

Leszek Cichoński Leszek Cichoński

Leszek Cichoński Guitar Workshop i Suwalska Orkiestra Kameralna oraz Bang On! Blues zagrają podczas rozgrzewki Suwałki Blues Festival 2019. Koncert będzie transmitowany w Programie Trzecim Polskiego Radia.

11 kwietnia 2019 o godz. 21 klolejna odsłona Rozgrzewki przed Suwałki Blues Festival. Wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać 12. edycji SBF i wspaniałych bluesowych dni w terminie 11 – 14 lipca, zachęcamy do udziału w tym koncercie. Na scenie w sali im. A. Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury zagra Leszek Cichoński Guitra Workshop z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. Koncert transmitowany będzie na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w audycji „Bielszy Odcień Bluesa”. Jako support wystąpi formacja Bang On Blues.

Czwartek, 11.04.2019, godz. 21:00
Suwalski Ośrodek Kultury
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Leszek Cichoński Guitar Workshop

Leszek Cichoński – gitarzysta , kompozytor, wykładowca i autor podręczników dla gitarzystów. Debiutował ze swoim zespołem CDN i Pawłem Kukizem w 1982 roku na festiwalu w Jarocinie. W 1991 r. Cichoński  jako pierwszy w Polsce opracował kurs z kasetą instruktażową  dla gitarzystów „Blues_Rock Guitar Workshop” Ponieważ nikt nie chciał wydać tego materiału , założył własne wydawnictwo „Midi-Max” i sam opublikował ten podręcznik. W 1994 r. został uhonorowany przez dziennikarzy muzycznych radiowej Trójki nagrodą im. Marii Jurkowskiej – za popularyzację edukacji muzycznej wśród młodzieży. Współpracował  m.in. z Tadeuszem Nalepą, Wojciechem Karolakiem, Krzysztofem Ścierańskim, Tomaszem Szukalskim oraz amerykańskimi bluesmanami jak :  Carlos Johnson, Stan Skibby, Sammie Fender, John „Broadway” Tucker. Dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak Steve Morse i Steve Vai.  Od 2003 roku w maju na Rynku we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego wykonuje utwory Hendrixa w ramach „Thanks Jimi Festival”.  Jednym z haseł imprezy jest ustanowienie rekordu Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa „Hey Joe”. W 2009 roku zagrało razem 6346 gitarzystów – trzykrotnie więcej niż wynosi amerykański rekord – co jest oficjalnym Światowym Rekordem Guinnesa zatwierdzony przez komisja WGR w Londynie. Grał na największych festiwalach bluesowych na Świecie m.in. w Narooma w Australii i  Monterey Bay Blues Festival w Californi gdzie Leszek Cichoński wraz z John „Broadway” Tucker Band otworzył wieczorny koncert na głównej scenie tego festiwalu, na której grali m.in. Jimi Hendrix i Janis Joplin. Był to pierwszy i jedyny występ Polaka na słynnej scenie w Monterey. W 2009 ukazał się album CD + DVD „Cichoński -The Best of  Studio and Live”. Na DVD znalazł się koncert urodzinowy artysty z udziałem m.in. J. Styczyńskiego, Marka Raduli ,  K.Ścierańskiego, W. Karolaka oraz filmy dokumentalne z Gitarowego Rekordu Guinnessa. Album ten był nominowany do nagrody Fryderyki 2009. W listopadzie 2011 nakładem LUNA MUSIC ukazał się piąty firmowany własnym nazwiskiem ale pierwszy w pełni  autorski album Cichońskiego „Sobą gram”, zbiera świetne recenzje i był nominowany do nagrody Fryderyki 2012. Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014 .

Leszek Cichoński Guitar Workshop wystąpi w składzie:
Leszek Cichoński – gitara, śpiew
Tomasz Grabowy – gitara basowa
Robert Jarmużek – instrumenty klawiszowe
Łukasz Sobolak – perkusja
gościnnie :
Damiam Szewczyk – śpiew

Bang On! Blues

Projekt blues-rockowy z pn.-wsch. Polski. Składa się z bardzo doświadczonych muzyków. W ramach różnych projektów grali i grają nie tylko na polskich scenach klubowych i festiwalowych, występowali również w Irlandii, Austrii, Francji (Bay Car Blues Festival), Niemczech, Czechach (Prerov Jazz Festival), Rosji, na Litwie (Bliuzo Naktys), Łotwie (Baltic Blues Contest), Szwecji i w Norwegii (Notodden Blues Festival).

Skład zespołu:
Piotr Karpienia – śpiew, gitara
Bogdan Topolski – gitara
Rafał Lemieszko – bass
Piotr Mikulski – perkusja

Do góry